Zostań Żołnierzem RP – Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych

Zostań Żołnierzem RP - Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych

Kurs JATA organizowany przez Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych jest najszybszą drogą z cywila do Wojsk Specjalnych. Obecna edycja, która rozpoczęła się na jesieni 2021 roku, powoli zbliża się do końca. Absolwentów poznamy już w kwietniu. Za nimi już wiele ciekawych szkoleń, które mają przygotować ich do selekcji i służby w wymarzonych jednostkach. Program Zostań Żołnierzem RP gościł na jednym z takich szkoleń prowadzonych we współpracy z 7 Eskadrą Działań Specjalnych.

O służbę w Wojskach Specjalnych mogą się ubiegać osoby pełnoletnie, posiadające polskie obywatelstwo i niekarane. Muszą legitymować się co najmniej wykształceniem gimnazjalnym i być zdolne do zawodowej służby wojskowej oraz służby w pododdziałach powietrznodesantowych. Oczywiście kandydaci z wyższym wykształceniem, którzy mają uprawnienia do prowadzenia pojazdów, znają języki obce i mają inne, przydatne w wojsku kwalifikacje, otrzymają w czasie rekrutacji dodatkowe punkty.

Jeśli chcesz zostać żołnierzem Wojsk Specjalnych to w terminie do 31.03.2022 r. złóż za pośrednictwem właściwego Wojskowego Komendanta Uzupełnień wniosek o powołanie do służby kandydackiej.

Więcej informacji o naborze pod adresem: Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych – CYWILE (wp.mil.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *