Zmiana dowódcy w Jednostce Wojskowej Komandosów

Płk MIchał Strzelecki w czasie obejmowania stanowiska dowódcy Jednostki Wojskowej Komandosów

Pułkownik Michał Strzelecki żegna się na jakiś czas z dowodzeniem Jednostką Wojskową Komandosów. W październiku 2016 roku przejął dowodzenie nad JWK z rąk obecnego dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej – generała Wiesława Kukuły. Teraz został skierowany na studia do elitarnej amerykańskiej US Army War College, a obowiązki dowódcy przekaże swojemu zastępcy – „Denisowi”.

Pułkownik Strzelecki karierę w wojsku rozpoczął w 2001 roku od ukończenia Wydziału Wojsk Zmechanizowanych Wyższej Szkoły Oficerskiej im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu na kierunku dowodzenie pododdziałami rozpoznawczymi. Od początku służby związany z Jednostką Wojskową Komandosów (wcześniej 1 Pułk Specjalny Komandosów) w Lublińcu. Zajmował stanowiska dowódcy grupy specjalnej, dowódcy zespołu grup specjalnych, dowódcy grupy specjalnej płetwonurków oraz szefa sekcji szkolenia nurkowego. Na swoim koncie ma dwa wyjazdy na misję do Iraku i dwie do Afganistanu.

Płk MIchał Strzelecki w czasie obejmowania stanowiska dowódcy Jednostki Wojskowej Komandosów

Przekazanie obowiązków i ogłoszenie nowej osoby pełniącej obowiązki Dowódcy Jednostki Wojskowej Komandosów zaplanowano na 14 maja 2021 roku.

Więcej o płk. Strzeleckim w naszym cyklu Ludzie Wojsk Specjalnych.

Źródło i więcej info – creatiopr.pl

Fot. JWK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *