Zawody strzeleckie w Iraku

Zawody strzeleckie PKW Irak

Żołnierze X zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku zorganizowali międzynarodowe zawody strzeleckie, w których uczestniczyło pięćdziesięciu żołnierzy różnych nacji.

W zawodach w dynamicznym strzelaniu wzięli udział żołnierze polscy oraz wojsk koalicyjnych (🇺🇸, 🇳🇴, 🇩🇪, 🇩🇰, 🇪🇸) obecnie stacjonujący w bazie Al Asad. Rywalizacja odbyła się w jednej konkurencji – strzelania dynamicznego z karabinka i pistoletu. Zawodnicy musieli wykazać się praktycznymi umiejętnościami strzelania z kilku postaw strzeleckich na zróżnicowanych odległościach. Uczestnicy rywalizowali o zdobycie jak największej liczby punktów w połączeniu z rywalizacją wykonania zadania w jak najkrótszym czasie.

Zawody oprócz współzawodnictwa dały żołnierzom możliwość sprawdzenia się i podtrzymania swoich umiejętności strzeleckich.

Strzelanie potwierdziło doskonałe przygotowanie wszystkich żołnierzy do wykonania zadań ogniowych. W trakcie współzawodnictwa wytypowano trzech najlepszych strzelców oraz trzy najlepsze trzyosobowe zespoły.

Zwycięzcami w klasyfikacji indywidualnej okazali się trzej żołnierze wojsk amerykańskich, którzy pokonali tor w najkrótszym czasie w połączeniu z najlepszą skutecznością strzelecką. W klasyfikacji zespołowej najlepiej przygotowani byli żołnierze amerykańscy, przed Duńczykami i żołnierzami reprezentującymi Polski Kontyngent Wojskowy.

Na zakończenie zmagań najlepsi strzelcy zostali nagrodzeni pucharami, które wręczał dowódca X zmiany PKW IRAK płk Michał Kuraczyk.

Fot. kpt. Wojciech Zieliński

źródło: DGRSZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *