Zasadzka

Wojska Specjalne zielona taktyka

Zasadzka – wykonanie zaskakującego uderzenia na będące w ruchu lub celowo zatrzymane siły i środki przeciwnika. Podstawowym celem zasadzki jest likwidacja przeciwnika, zniszczenie sprzętu bojowego, zdobycie ważnych informacji, ważnych dokumentów bojowych, środków do walki i życia, schwytanie jeńców lub pozyskanie uzbrojenia i wyposażenia.

Wojska Specjalne zielona taktyka

Wojska Specjalne zielona taktyka

Zasadzki były stosowane np. w czasie wojny w Afganistanie przeciwko armii radzieckiej i vice versa. Były stosowane w trakcie wojny czeczeńskiej, na nas robiono zasadzki kiedy byliśmy w Afganistanie. One funkcjonowały i funkcjonują.

Na pewno wiele zmieni się kiedy my i przeciwnik będziemy dysponowali najnowocześniejszym sprzętem, najnowszymi technologiami. Myślę tu o noktowizji i termowizji. One pomagają wykrywać zagrożenia i stanowią o tym że mamy przewagę na polu walkę. Trudno będzie uciec przed a obserwacją, dlatego trzeba będzie stosować wszelkie możliwe środki kamuflażu technicznego aby tą swoją sygnaturę cieplną zminimalizować.” – pułkownik Piotr Gąstał – były Dowódca Jednostki Wojskowej GROM dla Defence24.pl

źródło: Wojska Specjalne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *