Zakończenie kursu JATA edycja wiosna 2022

Zakończenie kursu JATA

Słuchacze wiosennej tegorocznej edycji kurs JATA w Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych im. ppłk. Macieja Kalenkiewicza, ps. „Kotwicz” po półrocznym szkoleniu zakończyli wzięli udział w uroczystym zakończeniu.

Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych przygotowujące kandydatów z cywila do służby w Wojskach Specjalnych w ramach kursu JATA może śmiało pogratulować pracownikom, żołnierzom, instruktorom i kursantom pogratulować sukcesu. Wspólny wysiłek i włożona praca zaprocentowała – wszyscy kursanci pozytywnie ukończyli selekcję do wybranych Jednostek Wojsk Specjalnych.

Na uroczystej zbiórce komendant Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych płk Wojciech Smołuch w towarzystwie ppłk. Krzysztofa Baliny komendanta Ośrodka Szkolenia Lądowego CSzWS podziękował kursantom oraz kadrze dydaktycznej.

„Musimy krzewić wśród nas ducha zdobywców, a psychikę obrony i cierpiętnictwa zmienić w wolę zwycięstwa.” – zacytował w trakcie uroczystego zakończenia kursu JATA patrona Centrum ppłk. Macieja Kalenkiewicza, ps. „Kotwicz” prymus kursu.

Absolwenci kursu JATA przeszli wszechstronne przygotowanie do służby w Wojskach Specjalnych. Przed rozpoczęciem kursu zaliczyli kwalifikacje medyczne i psycho-fizyczne. Pod okiem instruktorów przeszli szkolenie podstawowe i specjalistyczne, poznali techniki działania na lądzie, wodzie i powietrzu.

Służba w Wojskach Specjalnych jest dla wybranych. Po zakończonym kursie i zaliczonych selekcjach żołnierze trafili do Jednostek Wojsk Specjalnych na pierwsze stanowiska służbowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *