„Z Cywila do Wojsk Specjalnych” na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu

Seminarium "Z cywila do Wojsk Specjalnych" - medycyna taktyczna

W kooperacji Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych & Centrum Studiów i Edukacji na rzecz Bezpieczeństwa UWr oraz Zakładu Ratownictwa Medycznego Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu odbyła się dziś specjalna edycja V Seminarium Eksperckiego „Z Cywila do Wojsk Specjalnych”. Organizatorzy dziękują kadrze Zakładu Ratownictwa Medycznego UMW za sprawną kooperację. Studentom za aktywny udział. 

Seminarium dedykowane było studentom, którzy planują realizować swoją medyczną karierę zawodową w jednostkach wojskowych ze szczególnym uwzględnieniem Wojsk Specjalnych. W ramach wydarzenia odbyło się spotkanie z Dowódcą Jednostki Wojskowej GROM płk. Grzegorzem Mikłusiakiem oraz Komendantem Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych w Krakowie płk. Wojciechem Smołuchem.

Celem spotkania było przedstawienie studentom UM we Wrocławiu:
– wykorzystania nabytych podczas studiów kompetencji z zakresu medycyny i ratownictwa medycznego w zakresie medycyny pola walki
– możliwości podjęcia swojej przyszłej ścieżki zawodowej w ramach Wojsk Specjalnych

Przypominamy, że 28.04 planowane jest VI Seminarium Eksperckie na temat medycyny pola walki, operatora medyka w Wojskach Specjalnych z tego cyklu, które odbędzie się tradycyjnie on-line na platformie MS Teams UWr. Skierowane będzie do szerszego grona zainteresowanych – szczegóły wkrótce. Prelegent – bardzo profesjonalna osoba, z dużą wiedzą i doświadczeniem – były żołnierz WS operator medyk. Wszystkich zainteresowanych już dziś serdecznie zapraszamy. 

źródło: CSZWS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *