Z archiwum… schwytali mułłę Saeeda Rahmana

Zatrzymanie mułły Saeeda Rahmana

Mułła Saeed Rahman został zatrzymany w nocy z 10 na 11 stycznia 2013 roku, a operację przeprowadzili afgańscy policjanci z jednostki antyterrorystycznej PRC Ghazni oraz żołnierze ze Zgrupowania Wojsk Specjalnych.

Był to kolejny groźny przestępca, znajdujący się na JPEL (ang. Joint Prioritized Effects List), czyli liście najbardziej poszukiwanych afgańskich terrorystów, aresztowany w wyniku akcji afgańskich i polskich „specjalsów”. Operację komandosów z Lublińca zabezpieczali żołnierze ze Zgrupowania Bojowego Polskiego Kontyngentu Wojskowego.

Saeed Rahman został zatrzymany w nocy z 10 na 11 stycznia br., a operację przeprowadzili afgańscy policjanci z jednostki antyterrorystycznej PRC Ghazni oraz żołnierze ze Zgrupowania Wojsk Specjalnych. Realizację zadania umożliwiły informacje, dostarczone przez służbę wywiadu wojskowego. Mułła był kompletnie zaskoczony i nie stawiał oporu. Zatrzymanego przekazano afgańskim siłom bezpieczeństwa.

Zatrzymanie mułły Saeeda Rahmana

Mułła Saeed Rahman był od dłuższego czasu poszukiwany przez żołnierzy wojsk koalicyjnych i policję afgańską jako odpowiedzialny za porwania i przygotowywanie zamachów z użyciem IED (Improvised Explosive Device) na żołnierzy wojsk koalicyjnych i funkcjonariuszy afgańskich sił bezpieczeństwa w dystryktach Ghazni i Deh Yak.

źródło: PKW Afganistan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *