Wystartowały zapisy do Murph Challenge Poland 2021

Murph Challenge Poland 2021

Za miesiąc, pod koniec maja, jak co roku odbędzie się The Murph Challenge – impreza charytatywno-sportowa, która ma upamiętniać bohaterskiego żołnierza US NAVY SEAL, LT Michael P. Murphy. W ubiegłym roku po raz pierwszy odbyła także polska edycja – Murph Challenge Poland, która poza upamiętnieniem imiennika imprezy poświęcona była także polskim weteranom. W tym roku Zachar ze swoim zespołem idą krok dalej i m.in. zwiększają ilość kategorii.

Michael P. Murphy, któremu poświęcone jest to wyzwanie zginął w czasie zapewniania wsparcia obserwacyjnego dla operacji „Red Wings” 28 czerwca 2005 roku, za co został pośmiertnie odznaczony Medalem Honoru. Co roku 25 maja ku jego pamięci odbywa się The Murph Challenge, który polega na wykonaniu WoDa (workout of the day) – The Murph. Znają go chyba wszystkie osoby uprawiające crossfit, a także żołnierze.

Do zrobienia jest prosty zestaw ćwiczeń: bieg, podciąganie, pompki, przysiady. Niby nic specjalnego, ale jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. Najpierw biegniemy jedną milę (1600m), później robimy 100 podciągnięć nachwytem, 200 pompek i 300 przysiadów. A wszystko zwieńczamy kolejną milą biegu. A to wszystko w limicie czasu wynoszącym 90 minut i w kamizelce z obciążeniem. 

W ubiegłym roku w polskiej edycji uczestnicy (120 żołnierzy, 90 weteranów i 40 cywili) zmagali się z tym zestawem ćwiczeń podzieleni na trzy kategorię. W tym roku organizatorzy poszli o krok dalej i dodali dwie kolejne.

Murph Challenge Poland 2021

W tym roku w Murph Challenge Poland obowiązuje podział na 5 kategorii:

1. „ELITE BODY ARMOR” – start w kamizelce lub plecaku z obciążeniem: kobiety 6 kg, mężczyźni 10 kg, ogromny nacisk na poprawność technik, tylko wariant 100 podciągnięć (robione może być na różne „raty”), dopiero można przejść do 200 pompek itd., pełne umundurowanie (buty trekkingowe typu MID, cross hike itp, do kostki, lekkie, spodnie od munduru, bluza od munduru lub combat shirt, niedopuszczone są rashguardy z długim rękawem).

2. „BODY ARMOR” – start w kamizelce lub plecaku z obciążeniem: kobiety 6 kg, mężczyźni 10 kg

3. „VETERAN BODY ARMOR” – start w kamizelce lub plecaku z obciążeniem: kobiety 6 kg, mężczyźni 10 kg, dla osób +40, cywile, byli żołnierze; strój dowolny, wariant dowolny – najszybszy.

4. „LIGHT” – start bez dodatkowego obciążenia kobiety i mężczyźni ale obowiązkowo jest podciąganie i prawidłowe pompki;

5. „EXTRA LIGHT” – start bez dodatkowego obciążenia kobiety i mężczyźni, dopuszczalne jest zamiast podciągania na drążku przyciąganie na taśmach w opadzie tułowia oraz tzw. pompki „damskie”

Sposób wykonania:

Dopuszczalne są 3 sposoby wykonania zadania (za wyjątkiem kategorii ELITE BODY ARMOR):
1 WARIANT: Całość powtórzeń i kolejność ćwiczeń wykonana po kolei jak zapisane w zadaniu głównym (jedyny dopuszczalny wariant dla kategorii ELITE BODY ARMOR)
2 WARIANT: Kolejność ćwiczeń obowiązkowa jak w zadaniu głównym, ale w 10 seriach: 10 serii x 10 podciągnięć, 20 pompek, 30 przysiadów
3 WARIANT: Kolejność ćwiczeń obowiązkowa jak w zadaniu głównym, ale w 20 seriach: 20 serii x 5 podciągnięć, 10 pompek, 15 przysiadów

Limit czasu:

– 50 minut w kategorii Elite Body Armor
– 90 minut dla wszystkich pozostałych kategorii.

Filmy instruktażowe.

Wpisowe:

do 14 maja 2021:
– Weterani Działań Poza Granicami Państwa* – 1 zł
– żołnierze WP oraz innych państw i funkcjonariusze mundurowi czynnej służby z kraju i zza granicy* – 80 zł
– cywile, rezerwiści – 160 ZŁ

* obowiązkowo przesłać skan ważnej Legitymacji

po 15 maja 2021 – 250 zł – wszyscy

W ramach opłaty startowej otrzymujecie:

– Koszulka (techniczna, oddychająca) – 1 szt.
– Nagrody za pierwsze 3 miejsca w każdej kategorii – wygrywa najszybszy zawodnik
– Wszyscy, którzy ukończą pozytywnie wyzwanie, otrzymają pamiątkowe medale.
– Gadżety w pakietach zależne od partnerów i sponsorów
– Opłata startowa również będzie pokrywać koszty wysyłki
– Pakiety startowe oraz medale za ukończenie wyzwania i nagrody będą wysyłane w jednym czasie po analizie wyników z nadesłanych materiałów oraz w miarę możliwości organizatora wcześniej.
– Ewentualne dodatkowe świadczenia uzależnione od pozyskanych sponsorów.

Organizatorzy nie gwarantują otrzymania pełnych pakietów startowych przez osoby zapisujące się na zawody po 15 maja 2021r. Opłata będzie również pokrywać koszty wysyłki pakietów startowych przed startem oraz w drugiej kolejności po analizie wyników z nadesłanych materiałów – medale za ukończenie wyzwania. Część wpisowego zostanie także przekazana na konta fundacji Sprzymierzeni z Grom oraz fundacji The LT Michael P. Murphy Memorial Scholarship Foundation

Zapisy, regulamin oraz więcej szczegółów znajdziecie na stronie www.zacharselekcja.pl/the-murph-challenge-poland-2021/

Zachęcamy też do polubienia strony The Murph Challenge Poland na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *