Współpraca JWK i Politechniki Opolskiej

Podpisanie umowy pomiędzy Jednostką Wojskową Komandosów a Politechniką Opolską

Politechnika Opolska poinformowała 6 czerwca na swojej stronie internetowej o podpisaniu umowy z Jednostką Wojskową Komandosów z Lublińca. Będzie ona obejmować „wsparcie przy ofercie kształcenia, współpracę przy badaniach naukowych oraz konsultacje specjalistyczne dla żołnierzy”.

– W poniedziałek podpisaliśmy umowę o współpracy z Jednostką Wojskową Komandosów z Lublińca. Bardzo się z tego cieszę, ponieważ przede wszystkim jest to dla nas wsparcie przy przygotowywanym kierunku sport i bezpieczeństwo. To dla nas bardzo ważna rzecz, zwłaszcza, że wielu żołnierzy służących w Lublińcu to nasi absolwenci– podkreśla prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej.

– Na naszej uczelni prężnie działa Wydział Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii. W przypadku komandosów obciążenie fizyczne jest bardzo duże, dlatego będą mogli skorzystać z konsultacji naszych specjalistów – dodaje prof. Marcin Lorenc.

– Nasza służba jest dość specyficzna, prowadzimy szkolenia górskie, spadochronowe, kontuzji jest bardzo dużo. Myślę, że konsultacje w laboratoriach Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii to wspaniały sposób, żeby sprawdzić naszych żołnierzy. Współpraca na pewno będzie owocna, bardzo nam na tym zależy – podkreśla płk Wojciech Danisiewicz, dowódca Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu.

Ponadto, żołnierze JWK będą mogli trenować swoje umiejętności w obiektach uczelni oraz organizować dla kadry i studentów politechniki szkolenia a także współpracować z naukowcami politechniki w ramach badań naukowych.

– Bardzo się cieszę, że podpisaliśmy porozumienie o współpracy. Żołnierze, którzy służą w jednostce też chcą się rozwijać, kształcić. Kierunki, jakie oferuje politechnika są ciekawe nie tylko dla żołnierzy, ale dla całego społeczeństwa. Natomiast nowy kierunek: sport i bezpieczeństwo pozwoli na rozwój w nowych specjalnościach, a następnie na zasilenie szeregów wojska polskiego – zauważa płk Wojciech Danisiewicz.

źródło: Politechnika Opolska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *