Wspieraj nas na Patronite

Wspieraj SilentHeroes.pl na Patronite

SilentHeroes.pl to serwis o polskich Wojskach Specjalnych, który rozpoczął swoją działalność od małego bloga w czerwcu 2019 roku. Początkowo prowadzony samodzielnie przez miłośnika i kandydata do WS, z czasem rozrastał się o kolejne materiały przygotowywane przez weteranów jednostek specjalnych i żołnierzy z tych Jednostek. Tworzymy miejsce dla wszystkich zainteresowanych historią, naborem, ciekawostkami z Jednostki AGAT, Jednostki FORMOZA, Jednostki GROM, Jednostki Wojskowej Komandosów, Jednostki NIL i 7 Eskadry Działań Specjalnych. 

Krok po kroku

Rozwijamy się krok po kroku. Początkowo skupialiśmy się na profilu w serwisie Facebook, w którym obserwuje nas obecnie kilkanaście tysięcy osób. Jednak w końcu zrozumieliśmy, że zależność od innej firmy, która może nas cenzurować lub zakończyć działalność w dowolnym momencie, nie jest tym co powinno decydować o naszym losie.

W końcu postawiliśmy na własną stronę internetową. Tworzona z pasji, wzbogacana o (często unikalne)treści, w roku 2021 dobijała do 50-60 tysięcy odwiedzin miesięcznie. Rosnące zainteresowanie czytelników, a także docierające do nas słowa wsparcia / uznania ze strony środowiska jednostek specjalnych napędzają nas do ciągłego rozwoju.

Obecnie na stronie możecie znaleźć aktualności, informacje o Jednostkach Wojsk Specjalnych i kryteriach naboru, sylwetki „specjalsów”, a także materiały promujące działalność weteranów WS i organizacji charytatywnych wspierających to środowisko. 

Nie byłoby nas tu

To dzięki poświęcaniu swojego wolnego czasu i pieniędzy jesteśmy tu gdzie jesteśmy. Ale nie tylko. Słowa i gesty wsparcia płyną do nas z wielu, często nieoczekiwanych, stron. Żołnierze Wojsk Specjalnych, którzy dostrzegają (i doceniają) pamięć o ich towarzyszach broni. Fotografowie militarni, którzy wykonują wspaniałą robotę w (często) „specjalnych” warunkach. Dziennikarki i dziennikarze mediów branżowych będący dla nas niedoścignionym wzorem do naśladowania. Bliskie nam osoby związane z wojskiem zawodowo lub nie, które ratują nas dobrym słowem w chwilach zwątpienia. Jeśli jeszcze tego od nas nie usłyszeliście to… DZIĘKUJEMY. Bez Was nie byłoby SilentHeroes. 

Dedykacja od najlepszego autora polskich książek o Jednostkach Wojsk Specjalnych
Dedykacja od Jarosława Rybaka – najlepszego polskiego autora książek o jednostkach specjalnych.

 

Nie byłoby też zapewne współpracy z Wydawnictwem Bellona, która pozwoliła nam na recenzowanie książek, objęcie kilku pozycji patronatem medialnym, i zorganizowanie kilkunastu konkursów dla naszych czytelników.

Z dumą wspieramy

Wielką dumą i zaszczytem jest dla nas wspieranie takich inicjatyw jak:

– Maraton-Selekcja. Memoriał im. płk Sławomira Berdychowskiego Twórcy i Pierwszego Dowódcy JW AGAT; 

Maraton Selekcja 2021

– The Murph Challenge Poland;

– Kalendarz Charytatywny 2022 od Grupy Taktyczno – Rekonstrukcyjnej i Jednostki Wojskowej AGAT 

– aukcje charytatywne Fundacji Sprzymierzeni z GROM, Fundacji Wspieram cicho i skutecznie, Fundacji Pomoc dla Weterana.

I kilka innych, o których nie chcemy głośno mówić, jak przystało na „silent heroes”.

Chcemy więcej, bardziej, lepiej

Staramy się robić dobrą robotę, ale chcemy więcej, bardziej, lepiej.

Lata lecą, a my chcemy zrobić kolejny krok naprzód. Plany są ambitne. Potrzebujemy jednak Waszego wsparcia. 

Pozwoli nam ono:

– zadbać o naszą stronę internetową i przekształcić ją z bloga, w prężny serwis o Wojskach Specjalnych – dla miłośników, kandydatów, żołnierzy i weteranów;

– nawiązać bliższą współpracę z organizatorami wydarzeń militarnych, Jednostkami Wojsk Specjalnych i weteranami;

– postawić większy nacisk na tematykę historii Polski, Wojsk Specjalnych i dziedziczonych tradycji;

– zaplanować więcej spotkań i rozmów (z czasem w postaci podcastu i materiałów wideo);

– przygotować dedykowane subserwisy poświęcone m.in. rekrutacji do Wojsk Specjalnych;

– utrzymać niezależność – od polityki, poprawności, nacisków z zewnątrz;

Znamy swoje ograniczenia. Wiemy jednak dokąd zmierzamy i mamy świadomość drogi, którą musimy przebyć by z należytą starannością dbać o pamięć o „cichych bohaterach”, których nie ma już wśród nas, wspierać tych, którzy ryzykują swoje zdrowie i życie w służbie ojczyźnie oraz doradzać i być źródłem informacji dla  tych, którzy być może będą chcieli w przyszłości spełnić marzenie o zostaniu żołnierzem Wojsk Specjalnych. Potrzebujemy jednak Waszego wsparcia w pokonaniu tej drogi.

Patronite – podstawowe informacje

Patronite łączy Autorów z osobami, które chcą wesprzeć ich pasję nie tylko dobrym słowem, ale i finansowo. Patroni wpłacają regularne, comiesięczne kwoty na konto Autorów, a Ci mogą je wykorzystać na potrzeby swojej działalności. Autorzy zyskują możliwość rozwoju, a Patroni – dostęp do wyjątkowych nagród, a także bezcenną świadomość realnego wspierania pasji innych!

Kim jest Patron?

Patron to osoba, która wspiera rozwój talentów nie tylko dobrym słowem, ale i finansowo! Patroni realnie przyczyniają się do rozwijania pasji innych – to szlachetna misja. Są wśród nich zarówno biznesmeni, jaki studenci, którzy odmawiają sobie kawy raz w miesiącu, by przekazać symboliczną „piątkę” na rozwój ulubionego Autora.

Dlaczego warto zostać Patronem?

Pomoc innym

Każdy Patron jest współtwórcą sukcesu Autora! Wspierając Twórcę finansowo, rozpalasz jego pasję i pomagasz mu się rozwijać. Masz też bezcenną świadomość, że zmieniasz życie każdego obdarowanego Autora!

Nagrody

Autorzy odwdzięczają się Patronom, przekazując im wyjątkowe nagrody, dostępne tylko i wyłącznie dla nich. Zajrzyj na profile naszych Twórców i zobacz, co dla Ciebie przygotowali!

Bądź bliżej

Autorzy utrzymują z Patronami bliski kontakt – pytają ich o zdanie, konsultują się, pokazują swoją pracę „od kuchni”. Jeśli chcesz lepiej poznać Twórcę – zostań Patronem!

Jak zostać Patronem?

1. Wchodzisz na nasz profil w serwisie Patronite.

2. Zarejestruj się i wybierz próg z kwotą wsparcia.

3. Gratulacje, jesteś Patronem!

Sprawdź jakie nagrody dlaCiebie przygotowaliśmy!

Comments

  1. Halina Kustosz (halex)

    Witajcie, macie ciekawy portal – gratuluję inicjatywy odpalonej w net 2016.07.08 g. 23:52. Jestem córką 2 pułkowników WP (lekarza i sapera), fanką wojsk i policji. Można będzie Was odwiedzić w real’u? Organizujecie letnie obozy?
    Planuję odpalenie „Technology and Science of Security e-Magazine pro-defense and educational Military Women w 2022, od 2003 byłam oficjalnym patronem medialnym Rady ds. Kobiet w SZ RP (MON, 16.09.2003), ale w 2010 zrezygnowałam, po odejściu kmdr Bożeny Szubińskiej ze stanowiska Przewodniczącej Rady. Później Rada była i jest „wydmuszką” MON, zniknęła z przestrzeni publicznej … Chciałabym poznać twórców SilentHeros 😉 Do miłego – Halina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *