Wojska Specjalne na Narodowym Święcie Niepodległości 2021

Narodowe Święto Niepodległości - „Dzień szacunku dla munduru”

Jutro Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji 11 listopada Ministerstwo Obrony Narodowej organizuje akcję pod hasłem „Dzień szacunku dla munduru”. Akcja ma zasięg ogólnopolski i bierą w niej udział 103 jednostki wojskowe z całęgo kraju. 103 jednostki, bo właśnie w tym roku obchodzimy 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Spośród jednostek Wojsk Specjalnych w gronie 103 jednostek znalazły Jednostka Wojskowa AGAT i Jednostka Wojskowa Komandosów.

W Klubie JWK w Lublińcu przy ulicy Sobieskiego 35 w ramach akcji „Dzień szacunku dla munduru”, odbędzie się pokaz umundurowania galowego Rodzajów Sił Zbrojnych oraz pokaz wyposażenia indywidualnego operatorów JWK. Akcja połączona będzie z promocją Jednostki (punkt informacyjno-promocyjny, pokaz filmów i fotografii ) oraz przedsięwzięciami artystyczno – kulturalnych Klubu JWK.

Narodowe Święto Niepodległości - „Dzień szacunku dla munduru” - Klub JWK

Żołnierze z Gliwic będą 11 listopada także będą bardzo aktywni. Żołnierz Jednostki AGAT będzie obecny w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Ponadto na wojewódzkich obchodach Święta Niepodległości na Stadionie Śląskim w Chorzowie Jednostka z Gliwic będzie miała wystawione swoje stoisko. A przede wszystkim JWA weźmie udział w obchodach „Dnia szacunku dla munduru” w godzinach 10:00 – 15:00 w Klubie Garnizonowym przy ulicy Mieszka I 26  w Gliwicach.

To m.in. tam swój ślad pozostawi także Jednostka Wojskowa FORMOZA. Jak udało nam się ustalić marynarskie mundury z Gdyni będzie można obejrzeć właśnie w Gliwicach i w Krakowie.

A jak już jesteśmy przy Krakowie to właśnie z Krakowa do Chorzowa na Stadion Śląski przyjedzie Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych, więc poza żołnierzami JWA będzie też okazja porozmawiać o kursie JATA i rekrutacji dla cywili.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *