Wojska Specjalne na Akademii Sztuki Wojennej

Praktyczny Narodowy

8 grudnia 2021 roku przedstawiciele Wojsk Specjalnych zawitali w progi Akademii Sztuki Wojennej w ramach projektu Praktyczny Narodowy. Studenci Akademii oraz uczniowie szkół partnerskich wzięli udział w webinarium poświęconemu specyfice służby w elicie Wojska Polskiego.

Oficerowie opowiedzieli o zadaniach, jakie mają poszczególne jednostki, szczegółowo omówili proces rekrutacji oraz wymagania stawiane przed przyszłymi operatorami. Spotkanie odbywało się w formie hybrydowej, a frekwencja nie zawiodła – w webinarium uczestniczyło blisko 1000 studentów ASzWoj i uczniów szkół średnich.

Praktyczny Narodowy


Projekt „Praktyczny Narodowy” powstał w 2020 roku z inicjatywy studentów Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego ASzWoj. Jest to cykl spotkań skierowanych do społeczności akademickiej, który ma na celu ukazanie im specyfiki funkcjonowania poszczególnych organizacji, realizujących zadania związane z bezpieczeństwem państwa. Zamiarem organizatorów przedsięwzięcia, poza poszerzeniem wiedzy odbiorców, jest pomoc studentom w podjęciu decyzji o wyborze pracy zawodowej, po ukończeniu Akademii.

Organizatorzy:
Wydział Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Sztuki Wojennej,
Wydziałowa Rada Samorządu Studenckiego Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Sztuki Wojennej,
Konsorcjum Uczelni Mundurowych KONSMUND

źródło: ASzWoj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *