Warunki rekrutacji do Jednostki Wojskowej FORMOZA

Jednostka Wojskowa FORMOZA

Jednostka Wojskowa FORMOZA w 2020 roku obchodzić będzie 45lecie powstania. I choć na przestrzeni lat zmieniała się nazwa i podporządkowanie Jednostki to wysokie kwalifikacje służących w Gdynii żołnierzy pozostają bez zmian. Jeśli chcesz zostać jednym z nich to musisz wypełnić warunki rekrutacji do Jednostki Wojskowej FORMOZA. Czeka Cię 5 etapów i to bez znaczenia czy wybierzesz Selekcję czy Kwalifikację.

 

Czym różni się Selekcja od Kwalifikacji? 

Przede wszystkim miejscem, do którego się trafia po zakończeniu rekrutacji. Selekcja prowadzi do zespołów bojowych, a kwalifikacja do komórek zabezpieczenia. W związku z tym różne są także wymagania, które trzeba spełnić by móc stać się częścią FORMOZY. Choć jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia i w Wojskach Specjalnych nierzadkie są przypadki gdy żołnierze zabezpieczenia próbowali swoich sił na Selekcji.

selekcja do Jednostki Wojskowej FORMOZA

Jeśli więc jesteś żołnierzem czynnej służby wojskowej, żołnierzem rezerwy, funkcjonariuszem innych służb mundurowych lub osobą bez przeszkolenia wojskowego tzw. cywilem to musisz spełnić kilka warunków by rozpocząć proces rekrutacji.

Podstawowe warunki rekrutacji do Jednostki Wojskowej FORMOZA:

– obywatelstwo polskie
– niekaralny sądownie
– wykształcenie min. średnie
– brak przeciwwskazań zdrowotnych
– prawo jazdy min. kategorii B (dotyczy Selekcji)
– wiek w przedziale 21-32 lata (dotyczy Selekcji)

Musisz także pamiętać, że z cywila można iść tylko na Selekcję.

 

Selekcja i Kwalifikacja

Niezależnie czy marzysz o służbie w zespole bojowym czy z komórkach zabezpieczenia żeby dostać się do Jednostki Wojskowej FORMOZA musisz pomyślnie przejść przez pięć etapów rekrutacji.

 

ETAP I – Analiza ankiet personalnych

Wypełnioną ankietę personalną należy przesłać listownie na adres:

Jednostka Wojskowa FORMOZA
rondo Bitwy pod Oliwą 1
81-103 Gdynia 3

Musisz jednak pamiętać żeby ankieta była wypełniona w sposób czytelny i przesłana w odpowiednim terminie. Choć akurat ten drugi warunek jest istotny tylko z punktu widzenia Twojego czasu. Jednostka prowadzi rekrutację w sposób ciągły i jeśli nie załapiesz się na jeden termin to Twoja ankieta zostanie uwzględniona w kolejnej edycji rekrutacji. I jeszcze jedna istotna uwaga – Jednostka prosi by do ankiety nie dołączać innych dokumentów (świadectw, certyfikatów, zaświadczeń potwierdzających posiadane kwalifikacje). Na to przyjdzie czas w ostatnim etapie.

Składanie ankiet na jesienną Selekcję do 14 sierpnia 2008 roku. Test sprawnościowy i badania psychologiczne odbędą się w dniach 7-11 września 2020 roku.

 

ETAP II – Test sprawnościowy

Test sprawności fizycznej pozwala odrzucić kandydatów, którzy nie spełnią wymagań stawianych podczas służby w Jednostce Wojskowej FORMOZA. Jeśli wydaje Ci się, że podane normy są jakieś zaniżone to pamiętaj o dwóch rzeczach – są to normy minimalne, a test sprawnościowy odbywa się w ciągu jednego dnia i może trwać do późnych godzin nocnych. Rozłóż odpowiednio siły i daj z siebie 120% bez oglądania się na normy minimalne. 

selekcja do Jednostki Wojskowej FORMOZA

W procesie Kwalifikacji musisz zmierzyć się z dwoma grupami konkurencji – testem wodnym i lądowym. W przypadku Selekcji dochodzą do tego jeszcze dwa obszary „do zaliczenia” – walka wręcz i test wodno-wysokościowy.

selekcja do Jednostki Wojskowej FORMOZA

Zresztą zobacz sam:

FORMOZA normy sprawnościoweFORMOZA normy sprawnościowe

Opis konkurencji
Wykaz sprzętu na test sprawnościowy

Zapoznałeś się z konkurencjami i normami minimalnymi? Czujesz, że możesz nie zaliczyć którejś z konkurencji? Przygotuj się lepiej i przystąp do selekcji w kolejnym terminie. Szkoda czasu Twojego i instruktorów.

 

ETAP III – Badania psychologiczne

Badania psychologiczne mają na celu zweryfikowanie predyspozycji psychologicznych pożądanych dla żołnierzy Jednostki Wojskowej FORMOZA. Odbywają się one w ciągu jednego dnia i trwają do kilku godzin. Są wyczerpujące, dlatego warto być w tym dniu wypoczętym. Pamiętaj więc żeby porządnie się wyspać.

 

ETAP IV – Test w trudnych warunkach klimatyczno – terenowych

Test w trudnych warunkach klimatyczno – terenowych ma na celu wyselekcjonowanie kandydatów posiadających wysoką odporność na długotrwały wysiłek fizyczny, w trudnych warunkach atmosferycznych i bytowych, na działanie pod presją czasu i stresu.

selekcja do Jednostki Wojskowej FORMOZA

Pamiętaj, że taki test odbywa się zazwyczaj w pierwszym lub czwartym kwartale roku w górach. Jakie wtedy są warunki chyba każdy dobrze wie. Przygotowując się do tego etapu koniecznie musisz trenować w warunkach terenowych zbliżonych do tych na Selekcji. Warto także skorzystać z pomocy weteranów Wojsk Specjalnych, którzy prowadzą szkolenia z tego zakresu.

wykaz wyposażenia uczestnika selekcji/kwalifikacji

 

ETAP V – Rozmowy kwalifikacyjne

To ostatni etap rekrutacji stanowiący podsumowanie całego procesu selekcji kandydata. Podczas tej rozmowy sprawdza się lub potwierdza posiadane przez kandydata wiedzę czy umiejętności. Dodatkowo określa się możliwość wskazania kandydatowi konkretne stanowisko służbowe w Jednostce wojskowej FORMOZA.

Jednostka Wojskowa FORMOZA

Chciałoby się powiedzieć, że zaliczenie tych pięciu etapów oznacza, że jesteś już częścią FORMOZY, ale… nie. Jednostka zastrzega, że pozytywne ukończenie procesu rekrutacji nie wiąże się z obligatoryjnym wyznaczeniem na stanowisko służbowe w Jednostce Wojskowej FORMOZA. Tak czy inaczej jeśli marzysz o służbie w polskich „Sealsach” musisz spełnić powyższe warunki rekrutacji do Jednostki Wojskowej FORMOZA.

 

Informacje dodatkowe

Do udziału w kwalifikacji Jednostka w szczególnie zaprasza podoficerów o stopniach etatowych:

podoficer – sierż./st. sierż./mł. chor.,
podoficer starszy – chor./st. chor./st. chor. szt.

Dodatkowym atutem dla żołnierzy w korpusie szeregowych i podoficerów jest posiadanie prawa jazdy kat. C, C+E.

Teraz już wiesz jakie są warunki rekrutacji do Jednostki Wojskowej FORMOZA. Wiesz ile pracy przed Tobą. Znasz swój cel. Wiesz dokąd zmierzasz. Wyznacz drogę i do dzieła. FORMOZA czeka.

A jeśli po zapoznaniu się z powyższym nasunęły Ci się jakieś pytania to wszelkie wątpliwości możesz rozwiać:

Telefonicznie: 261-266-894 (od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 15.00)

Mailowo: 4026.rekrutacja@ron.mil.pl

Fot. JWF / Ł. Zacharczuk

 

Zobacz także:

strona Jednostki Wojskowej FORMOZA

Rekrutacja do Jednostki Wojskowej AGAT

Rekrutacja do Jednostki Wojskowej GROM

Rekrutacja do Jednostki Wojskowej Komandosów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *