Trening do Selekcji – koncepcja ciężkich i lekkich treningów

Jednostka Wojskowa AGAT - pływanie

Trening fizyczny przygotowujący do Selekcji do Wojsk Specjalnych powinien być prowadzony 6 dni w tygodniu naprzemiennie z dużym / lekkim obciążeniem. Na przykład, wykonuj ciężkie treningi w poniedziałki/środy/soboty (wykorzystując soboty na dodatkowe długie treningi) i lekkie treningi w niedziele/wtorki/czwartki. Program ciężkie/lekkie treningi umożliwi Ci osiągnięcie maksymalnych efektów w rozwoju grup mięśni jak i niezbędnej wytrzymałości siłowej. Zapobiegnie on również kontuzjom, przeciążeniu i stagnacji formy.

Lekkie dni

Powinny one zawierać jazdę na rowerze, krótkie/wolne biegi, podciągnięcia, pompki, ćwiczenia na siłowni, rozciąganie, walkę wręcz. Dodatkowo pływaj tak często jak tylko możesz. I nie, nie da się jakoś ominąć pływania 😉

Jednostka Wojskowa AGAT - sprawdzian sprawności fizycznej

Ciężkie dni

W ciężkie dni wykonuj ciężkie treningi zgodnie z zaleceniami, które podamy Ci już od następnego tygodnia. Zapisuj daty Twoich ciężkich treningów i „odhaczaj” każde ćwiczenie, które wykonałeś; jeśli zmienisz ćwiczenie odnotuj to. Marsze z plecakiem możesz wykonywać zarówno w terenie, jak i wzdłuż drogi. Odnotowuj czasy poszczególnych marszy. Przynajmniej część marszy z plecakiem wykonuj w terenie.

Traktuj ten poradnik jak swego osobistego przewodnika, a także jak notatnik, w którym odnotowywał będziesz swój progres w treningu.

Jednostka Wojskowa AGAT - walka wręcz

Bądź uczciwy wobec siebie realizując program treningowy i odnotowując swoje postępy. Nikt nie będzie sprawdzał czy podchodzisz do treningu sumiennie i czy osiągasz należyte efekty. Ale jeśli nie zbudujesz wytrzymałości i siły, niezbędnych do wykonywania codziennych, długich i forsownych marszy z plecakiem będziesz miał nikłe szanse aby zaliczyć Kurs Selekcyjny do Wojsk Specjalnych. Nie zniechęcaj się jeśli będziesz miał trudności z osiągnięciem celów treningowych. Bądź uparty……… To przyniesie efekty.

źródło: Poradnik dla kandydatów do zespołów szturmowych Jednostki Wojskowej AGAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *