The Murph Challenge Poland 2020

Murph Challenge Poland 2020

Za miesiąc, pod koniec maja, jak co roku odbędzie się The Murph Challenge – impreza charytatywno-sportowa, która ma upamiętniać bohaterskiego żołnierza US NAVY SEAL, LT Michael P. Murphy. W tym roku odbędzie się także polska edycja – Murph Challenge Poland, która poza upamiętnieniem imiennika imprezy poświęcona będzie także polskim weteranom.

Michael P. Murphy, który zginął w czasie zapewniania wsparcia obserwacyjnego dla operacji „Red Wings”28 czerwca 2005 roku został pośmiertnie odznaczony Medalem Honoru. Co roku 25 maja ku jego pamięci odbywa się The Murph Challenge, który polega na wykonaniu WoDa (workout of the day) – The Murph. Znają go chyba wszystkie osoby uprawiające crossfit, a także żołnierze.

Do zrobienia jest prosty zestaw ćwiczeń: bieg, podciąganie, pompki, przysiady. Niby nic specjalnego, ale jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. Najpierw biegniemy jedną milę (1600m), później robimy 100 podciągnięć nachwytem, 200 pompek i 300 przysiadów. A wszystko zwieńczamy kolejną milą biegu. A to wszystko w limicie czasu wynoszącym 90 minut i w kamizelce z obciążeniem.

Murph Challenge Poland 2020

 

The Murph Challenge Poland

W ubiegłym roku zmagania Zachara – weterana Jednostki Wojskowej AGAT – z The Murph w relacji LIVE na Instagramie śledziło kilkadziesiąt osób. W tym roku major Zacharków poszedł o krok dalej i organizuje polską edycję przy okazji wpisując się w obchody Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa. 

Osobiście wspieram wszelkie Fundacje, które dbają o żołnierzy i funkcjonariuszy rannych podczas wykonywania obowiązków służbowych w kraju i za granicą oraz wspierają również rodziny poległych, min. Fundacja Sprzymierzeni z GROM.

Historia LT Michael P. Murphy jest znana wszystkim żołnierzom na całym świecie i nie tylko żołnierzom. Również młodemu pokoleniu, przyszłym żołnierzom i funkcjonariuszom. A działalność wszystkich fundacji pozwala nam, żołnierzom, czy byłym żołnierzom, służyć i funkcjonować w poczuciu, że to poświęcenie dla Ojczyzny nie będzie zapomniane. Zwłaszcza kiedy żołnierz jest ranny czy niestety umiera.

Data realizowania na całym świecie tego treningu (25.05) zbiega się z obchodami w naszym kraju Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa dlatego nasze wydarzenie chciałem zrealizować w dniu 30.05. Jestem oficjalnym partnerem tego międzynarodowego wydarzenia co sprawia, że będziemy uczestniczyć oficjalnie w tym międzynarodowym upamiętnieniu poległego w akcji operatora sił specjalnych.

Poza tym ten trening jest możliwy do zrealizowania w każdym miejscu, jedynie potrzebny jest nam drążek do podciągania, miejsce do przebiegnięcia wymaganego dystansu. Dlatego tak chętnie trenuje się go również na misjach zagranicznych. Można go robić w pełnej wersji w kamizelce taktycznej (mężczyźni 10 kg, kobiety 6 kg) lub w wersji tzw. extra light czyli bez obciążenia i zamiast podciągnięć zrobić tzw. pompki australijskie.

Zachęcam do udziału w wydarzeniu.
mjr rez. Wojciech „Zachar” Zacharków

Murph Challenge Poland 2020

 

W Murph Challenge Poland obowiązuje podział na 3 kategorie:

1. „BODY ARMOR” – start w kamizelce lub plecaku z obciążeniem: kobiety 6 kg, mężczyźni 10 kg
2. „LIGHT” – start bez dodatkowego obciążenia kobiety i mężczyźni, ale obowiązkowo jest podciąganie i prawidłowe pompki;
3. „EXTRA LIGHT” – start bez dodatkowego obciążenia kobiety i mężczyźni, dopuszczalne jest zamiast podciągania na drążku przyciąganie na taśmach w opadzie tułowia oraz tzw. pompki „damskie”

Filmy instruktażowe.

Wpisowe:

– Do 17 maja 2020: 150 zł
– Po 17 maja 2020: 170 zł

Żołnierze i funkcjonariusze czynnej służby*: 75 zł
Weterani Działań Poza Granicami Kraju*: 1 zł
* obowiązkowo przesłać skan ważnej Legitymacji

W ramach opłaty startowej otrzymujecie:

– Koszulka techniczna,
– Nagrody za pierwsze 3 miejsca w każdej kategorii – wygrywa najszybszy zawodnik
– Gadżety do pakietu od partnerów i sponsorów
– Dodatkowo, wszyscy, którzy ukończą pozytywnie wyzwanie, otrzymają pamiątkowe medale.

 

Oosby, które wpłacą wpisowe do 10 maja otrzymają koszulkę razem z pakietem startowym. Pozostałe osoby mogą liczyć na koszulkę razem z medalem po ukończeniu wyzwania. 

Organizatorzy nie gwarantują otrzymania pełnych pakietów startowych przez osoby zapisujące się na zawody po 22 maja 2020r. Opłata będzie również pokrywać koszty wysyłki pakietów startowych przed startem oraz w drugiej kolejności po analizie wyników z nadesłanych materiałów – medale za ukończenie wyzwania. Część wpisowego zostanie także przekazana na konta fundacji Sprzymierzeni z Grom oraz fundacji The LT Michael P. Murphy Memorial Scholarship Foundation

Oficjalny start zapisów do Murph Challenge Poland: 30 kwietnia 2020 roku, godzina 12:00 CET

Zapisy, regulamin oraz więcej szczegółów znajdziecie na stronie TheMurphChallengePoland.pl

Zachęcamy też do polubienia strony The Murph Challenge Poland na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *