Szkolenie w górskim ośrodku szkoleniowym AWL

szkolenie AWL

W pierwszej połowie kwietnia słuchacze Akademii Wojsk Lądowych z 6-miesięcznego Studium Oficerskiego specjalności Wojska Specjalne w Górskim Ośrodku Szkoleniowym AWL „Wysoki Kamień” zakończyli kolejne zajęcia programowe z przedmiotu „Dowodzenie Pododdziałami Specjalnymi”.

Słuchacze pod okiem wykładowców Zakładu Działań Specjalnych AWL doskonalili swoje umiejętności w zakresie planowania i organizowania działania grupy specjalnej do prowadzenia rozpoznania specjalnego oraz akcji bezpośredniej. Zajęcia były realizowane w wymagającym i weryfikującym plany specyficznym środowisku walki jakim są góry w zimie.

Akademia Wojsk Lądowych i Wojska Specjalne zacieśniły współpracę niespełna rok temu. Z inicjatywy Akademii w dniu 22.04.2020 r. Rektor – Komendant gen. bryg. dr hab. inż. Dariusz Skorupka i Dowódca Komponentu Wojsk Specjalnych gen. bryg. dr inż. Sławomir Drumowicz podpisali List intencyjny dotyczący współpracy.

Ma ona obejmować kształcenie i szkolenie specjalistyczne kandydatów na oficerów w korpusie osobowym wojsk specjalnych oraz szkolenie specjalistyczne oficerów wojsk specjalnych w ramach systemu doskonalenia zawodowego żołnierzy zawodowych. Ponadto w ramach współpracy Dowódca Komponentu Wojsk Specjalnych zapewni Akademii Wojsk Lądowych w jednostkach sobie podległych, wsparcie w zakresie szkolenia specjalistycznego dla kształconych i szkolonych kandydatów na oficerów i żołnierzy zawodowych w korpusie osobowym wojsk specjalnych oraz w określonym przez strony zakresie dla pozostałych korpusów osobowych kształconych i szkolonych w Akademii.

źródło: AWL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *