Szkolenie Sekcji Działań Nieregularnych pod okiem weteranów JWK

Szkolenie Sekcji Działań Nieregularnych

W miniony weekend Sekcja Działań Nieregularnych przy Akademii Wojsk Lądowych zdobywała wiedzę pod okiem doświadczonych instruktorów z Target Creators, firmy szkoleniowej założonej i prowadzonej przez weteranów Jednostki Wojskowej Komandosów.

Zajęcia rozpoczęły się w sali wykładowej imienia poległego w boju majora Krzysztofa Woźniaka wykładem dotyczącym szeroko pojętej taktyki leśnej. Następnie słuchacze ruszyli w teren. Podczas zajęć praktycznych uwaga skupiła się głównie na szykach patrolowych oraz różnych sposobach pokonywania przeszkód terenowych.

Sekcja Działań Nieregularnych i Matka z Targets Creators

Instruktorzy z Targets Creators podkreślają duże zaangażowanie i głód wiedzy członków Sekcji:

Z ogromną radością obserwujemy jak młodzi ludzie, przyszli dowódcy chłoną otrzymana od nas wiedzę. Daje nam to niezłego kopa energii i uświadczą nas w przekonaniu aby tego typu zajęcia realizować jak najczęściej„.

Sekcja Działań Nieregularnych w głównej mierze opiera się na stałym i zaplanowanym procesie szkolenia. Jego podstawą jest ciągłe samodoskonalenie na podstawie przekazanej wiedzy zdobytej podczas szkoleń z instruktorami pochodzącymi z wojsk specjalnych. Sekcja została założona na początku 2017 roku, obecnie działa przy Zakładzie Obrony Terytorialnej AWL przy Instytucie Dowodzenia.

Szkolenie Sekcji Działań Nieregularnych

Celem Sekcji jest poszerzanie wiedzy dotyczącej nauczania, planowania, dowodzenia oraz wykonywania różnego typu zadań w różnych środowiskach walki.

źródło: Targets Creators

Comments

  1. wicher

    prosze zwrocicic uwage na bialy kamuflarz ktory w tym przypadku jest demaskujacy. w takich warunkach nosi sie biale spodnie , a nie biala bluze i tyle w temacie brawo jwk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *