Święto Jednostki Wojskowej Komandosów

Święto Jednostki Wojskowej Komandosów 2022 - artwork Marcin Kazuch, fot. Daniel Dmitriew

8 października swoje Święto obchodzi najstarsza formacja Komponentu Wojsk Specjalnych – Jednostka Wojskowa Komandosów.

Utworzona w 1961 roku jednostka jest przeznaczona do prowadzenia pełnego zakresu aktywności wojskowej wchodzącej w skład operacji specjalnych. Operacje te mogą być prowadzone na lądzie oraz wodach śródlądowych w okresie pokoju, kryzysu lub wojny.

Zasadniczymi rodzajami tych operacji są akcje bezpośrednie, rozpoznanie specjalne i wsparcie wojskowe. Jednostka może prowadzić je samodzielnie lub w ramach kampanii narodowych i sojuszniczych.

Z okazji Święta JW KOMANDOSÓW serdeczne podziękowania kieruję do wszystkich byłych i obecnych żołnierzy i pracowników jednostki, kombatantów, weteranów i sympatyków jednostki, bohaterów codziennej służby i pracy, którzy na co dzień wykazują się dużym zaangażowaniem i profesjonalizmem w realizacji trudnych zadań, doskonaląc swój operatorski kunszt na licznych poligonach i w ośrodkach szkolenia w kraju i za granicą.

Wyrazy szczególnego wsparcia i pamięci kieruję do bliskich poległych żołnierzy jednostki, w szczególności do rodzin sierż. Pawła Legenckiego, sierż. Piotra Mikułowskiego oraz st.chor.sztab. Mirosława Łuckiego. Cześć ich pamięci! Składam im najlepsze żołnierskie życzenia dobrego zdrowia, wielu dalszych sukcesów w służbie i pracy ku chwale macierzystych Wojsk Specjalnych i Sił Zbrojnych RP oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i rodzinnym.

DOWÓDCA

KOMPONENTU WOJSK SPECJALNYCH

gen. dyw. dr inż. Sławomir DRUMOWICZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *