Święto Jednostki Wojskowej FORMOZA 2021

Jednostka Wojskowa FORMOZA

13 listopada swoje święto obchodzi formacja Komponentu Wojsk Specjalnych – Jednostka Wojskowa FORMOZA.

Jednostka Wojskowa Formoza im. gen. broni Włodzimierza Potasińskiego to jednostka wojskowa płetwonurków bojowych, będąca pododdziałem Wojsk Specjalnych. Idea jednostki wojskowej typu rozpoznawczego i dywersji morskiej zapoczątkowana została w 1974 roku. Powstał Zespół Badawczy ds. Płetwonurków Morskich. Inicjatywę powołania protoplasty obecnej jednostki podjął Oddział Rozpoznawczy Sztabu Marynarki Wojennej.

Pododdział sformowano 13 listopada 1975 roku.

Z okazji Święta JW FORMOZA serdeczne podziękowania kieruję do wszystkich byłych i obecnych żołnierzy i pracowników jednostki, kombatantów, weteranów i sympatyków jednostki, bohaterów codziennej służby i pracy, którzy na co dzień wykazują się dużym zaangażowaniem i profesjonalizmem w realizacji trudnych zadań, doskonaląc swój operatorski kunszt na licznych poligonach i w ośrodkach szkolenia w kraju i za granicą.

Wyrazy szczególnego wsparcia i pamięci kieruję do rodzin i bliskich zmarłych żołnierzy jednostki.
Cześć ich pamięci!

Składam najlepsze żołnierskie życenia dobrego zdrowia, wielu dalszych sukcesów w służbie i pracy ku chwale macierzystych Wojsk Specjalnych i Sił Zbrojnych RP oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i rodzinnym.

Dowódca
gen.dyw.dr inż. Sławomir Drumowicz

 

 

Przyłączamy się do tych życzeń i raz jeszcze wszystkim członkom rodziny spod znaku Paskudy życzymy spokojnej służby oraz szczęścia nie tylko tego żołnierskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *