„SURVIVAL – ABC przetrwania w mieście”

książka Kafira "SURVIVAL - ABC przetrwania w mieście"

„Epidemia, załamanie pogody, awaria zasilania, atak terrorystyczny, kryzys gospodarczy czy zamieszki, mogą spowodować, ze Twoje miasto, na pozór przyjazne i bezpieczne ‒ może zmienić się w dżunglę, w której ludzie walczą o przetrwanie”.

Pierwsze dwa chyba możemy odhaczyć. Mamy COVID i solidne opady śniegu. Awaria zasilania stoi u naszych drzwi od dłuższego czasu (u naszych zachodnich sąsiadów śnieg wyeliminował część paneli słonecznych i farm wiatrowych). Kryzys gospodarczy i zamieszki to z dużym prawdopodobieństwem tylko kwestia czasu. Podobnie może być z atakiem terrorystyczny,

Kryzysy, a nawet katastrofy pukają do naszych drzwi. Czy należy i można się jakoś na nie przygotować? Odpowiedzi daje nowa książka Kafira o sporo mówiącym tytule „SURVIVAL – ABC przetrwania w mieście”, która jest rozwinięciem wcześniejszej jego książki pt. „Pandemia”.

Według danych z końcówki 2018 roku 60 procent mieszkańców Polski mieszka w miastach. A spora część z nich za szczyt swoich survivalowych osiągnięć uważa upieczenie kiełbasek na ognisku w lesie i to ognisku przygotowanym przez kogoś innego. Właśnie do takich osób skierowany jest poradnik przetrwania autorstwa Kafira.

Jeśli interesujecie się survivalem i prepersami to większość zawartych w książce informacji będzie dla Was oczywista (choć i Wy możecie uzupełnić bazę wiedzy), Dla „mieszczuchów” już jednak niekoniecznie. Wyposażenie plecaka ewakuacyjnego, apteczki, czy spiżarni to tylko kilka przykładów na to jak można budować przysłowie „Polak mądry przed szkodą”.

Autor w prostych słowach tłumaczy m.in. dlaczego wyjazd z miasta to może nie być najlepszy pomysł, dlaczego higiena jest tak ważna w myśl zasady „myj ręce albo giń”, a także dlaczego warto mieć w domu meble z naturalnego nielakierowanego drewna. I ta prostota oraz brak zagłębiania się w poszczególne zagadnienia technik przetrwania są dużymi plusami tej książki. 

Próg wejścia jest bardzo niski. Na tyle niski, że jest to książka, którą każdy mieszkaniec miasta powinien opanować. A jeśli zapragnie poszerzać swoją wiedzę to nic nie stoi na przeszkodzie by sięgnąć po bardziej zaawansowaną literaturę lub szkolenia survivalowe. 

Zwłaszcza, że Kafir nie robi z siebie na siłę wszechwiedzącego w temacie survivalu. Wręcz przeciwnie, zachęca do praktyki, sięgnięcia po inne źródła i poszukiwania własnych patentów na to jak ma wyglądać Wasze ABC przetrwania w mieście.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *