Sukces literacki żołnierza GROM Michała Andruka

zdjęcie Michała Andruka żołnierz Jednostki GROM

Idealny żołnierz Wojsk Specjalnych to osoba wszechstronnie uzdolniona. Potwierdza to osoba Michała Andruka. Weteran Jednostki Wojskowej GROM, który na koncie ma już swój tomik poezji, tym razem został laureatem w konkursie Polskiego Radia na scenariusz słuchowiska w 100. Rocznicę Bitwy Warszawskiej.

Jury Konkursu na scenariusz słuchowiska „Cud nad Wisłą. Bitwa Warszawska 1920” przyznało trzy nagrody. Jak podkreślał jeden z jego członków, Dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła -„Prace były bardzo interesujące, wybraliśmy najlepsze”.

Trzecią nagrodę (4 tys. zł) jury przyznało Michałowi Andrukowi za scenariusz słuchowiska „Cud nad Wisłą” (godło Zielnik). Teraz scenariusze, w tym ten Michała Andruka, zostaną przetworzone i dostosowane do formy radiowej. Ich autorzy przewidzieli występ po kilkadziesiąt osób, co w radiu nie jest możliwe dlatego konieczne są pewne zmiany. Zrealizowane słuchowiska na podstawie konkursowych scenariuszy słuchacze 1 Programu Polskiego Radia będą mogli usłyszeć w sierpniu w 100 rocznicę Bitwy Warszawskiej.

Na tomik poezji Michała Andruka nie musicie czekać aż do sierpnia. Jest dostępny na Allegro już teraz, a jego opis możecie znaleźć także w naszej „Biblioteczce„.

źródło: polskieradio.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *