Spotkania z Puwalem – twórcą zespołu K9 w GROMie

krzysztof puwalski k9

W dwie najbliższe soboty odbędą się spotkania z Krzysztofem „Puwalem” Puwalskim – weteranem Jednostki Wojskowej GROM. Jest on m.in. twórcą i pierwszym dowódcą Grupy Przewodników Psów Bojowych JW GROM. A już we wrześniu w księgarniach pojawi się jego książka – „Operator 594”.

Pierwsze spotkanie pod wszystko mówiącą nazwą – „Psy bojowe w siłach specjalnych – wykład z twórcą K9 GROM” odbędzie się 27 czerwca 2020 roku w Lingwistycznej Szkole Wyższej w Warszawie. Z kolei tydzień później Puwala będzie można posłuchać na podobnym spotkaniu w Poznaniu.

27.06.2020, 16:00 – 19:00 – Warszawa – Psy bojowe w siłach specjalnych-wykład z twórcą K9 GROM

04.07.2020, 16:00 – 19:00 – Poznań – Psy bojowe w siłach specjalnych-wykład z twórcą K9 GROM

Na każde ze spotkań zaplanowano trzy godziny. Jeśli wydaje Ci się, że to dużo, to będziesz musiał zweryfikować swoją opinię. Puwal ma dużą wiedzę, doświadczenie i umiejętność opowiadania historii. A słuchanie jego opowieści sprawia, że czas szybciej płynie. Tym bardziej nie możemy się doczekać jego książki, która w księgarniach pojawi się w drugiego września.

Fragment „Operator 594”

Kilka tekstów autorstwa Puwala możecie przeczytać na naszej stronie, a poniżej fragment książki udostępniony przez Wydawnictwo Bellona:

„Karbala – niespodziewany atak

Do moich obowiązków należała również ochrona pana generała Tyszkiewicza. Pewnej nocy obudził mnie mój dowódca kompanii. Szanowałem to, że zwykle przychodził osobiście i przekazywał mi bieżące informacje przed każdym wylotem z generałem. Tej nocy, choć był bardzo opanowanym mężczyzną, przyszedł lekko podenerwowany.

„Słuchaj Krzychu, musisz szybko zebrać się i udać na lądowisko śmigłowców”. „Co się stało?” zapytałem. „W Karbali dzisiaj około 1.15 w nocy, na posterunku irackim, zostali zastrzeleni trzej żołnierze amerykańscy. Masz natychmiast lecieć z generałem Tyszkiewiczem do Karbali” powiedział. Z informacji wywiadowczych wiedzieliśmy że jest niespokojnie, a w mieście szykują się zamieszki. (…)

Krzysztof "Puwal" Puwalski i generał Andrzej Tyszkiewicz w czasie powrotu z Karbali w Iraku

Nagle pojawił się polski kapelan. „Coś się chyba stało” pomyślałem. Podszedł do chłopaków z kawalerii i zaczął odprawiać jakieś modlitwy, wyglądało to trochę dziwnie. Chociaż jestem człowiekiem wierzącym i wyniosłem z domu wielki szacunek do religii, nie mogłem zrozumieć co on wyprawia. Zaczął żegnać chłopaków tak jakby mieli wszyscy zginąć w tej akcji. (…)”

Książkę można już zamawiać w przedsprzedaży.

 
okładka książki "Operator 594" Krzysztofa "Puwala" Puwalskiego - weterana Jednostki Wojskowej GROM

Opis wydawcy:

„Ten czas to spełnienie jego marzeń.

Historia Operatora /594/ to niezwykła przygoda człowieka z determinacją dążącego do upragnionego życiowego celu. W książce znajdziesz przykłady ludzkiej wytrwałości, siły, pasji, pragnienia przeżycia przygody, akcji i adrenaliny, ale też wyczerpania, tęsknoty, oraz walki z samym sobą.

Dotkniesz świata jednostek specjalnych dostępnego tylko dla wybranych.

Przeczytasz o najbardziej spektakularnych akcjach bojowych w Iraku i Afganistanie, podczas których z narażeniem życia operatorzy zespołów bojowych ratowali zakładników i neutralizowali terrorystów. To akcje, które do tej pory nie wyszły poza teczki operacji oznaczonych klauzulą TAJNE.

W GROM-ie selekcja nigdy się nie kończy.

Jak wiele możesz poświęcić, aby osiągnąć swój wymarzony cel? Czy masz w sobie siłę, która umożliwi ci dokonanie niemożliwego?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *