Słowacko-polskie memorandum o współpracy

Podpisanie memorandum o współpracy pomiędzy słowackimi i polskimi Wojskami Specjalnymi

Dowódca Sił Operacji Specjalnych Słowackich Sił Zbrojnych (OS) Jaroslav Krám i Dowódca Komponentu Wojsk Specjalnych Sławomir Drumowicz podpisali w środę w Żylinie memorandum o współpracy. Według dowódcy słowackich sił specjalnych, znakomita wzajemna współpraca została potwierdzona w wielu międzynarodowych ćwiczeniach, wspólnych szkoleniach i przygotowaniach do Sił Szybkiego Reagowania NATO (NRF), a także podczas misji w Afganistanie.

„Dziś potwierdziliśmy tę współpracę podpisaniem protokołu ustaleń. Dowództwo Wojsk Specjalnych jest i będzie jednym z głównych partnerów Sił Operacji Specjalnych Sił Zbrojnych Słowacji”, powiedział Krám.

Według niego w memorandum zawarta jest współpraca całych sił specjalnych obu krajów. „Od poziomu taktycznego po dowództwo operacyjne, obejmuje szczegółowo szkolenie personelu kompleksowo, nie tylko operatorów. Obejmuje również szkolenie kooperacyjne, przygotowanie i szkolenie personelu, edukację, wymianę doświadczeń, wymianę specjalistów – oficerów i podoficerów sił specjalnych. Kolejnym punktem memorandum jest rozmieszczenie w NATO sił szybkiego reagowania” – wyjaśnił dowódca słowackich sił specjalnych.

Dodał, że podpisane memorandum zastępuje dotychczas obowiązujące memorandum, które określało współpracę słowackich i polskich sił specjalnych jedynie na poziomie taktycznym.

źródło: TASR

Fot. poglądowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *