Sikor i WIR wracają do służby

Sikor i WIR

Sikor i WIR – Weterani Jednostki Wojskowej Komandosów i legendarni medycy pola walki wracają do służby. Mimo, że z mundurem pożegnali się już jakiś czas temu i swój czas poświęcali na szkolenia z zakresu combat medic postanowili wspomóc swoją wiedzą i doświadczeniem żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. 

„Słowa Roty przysięgi wojskowej zobowiązują!

Byli operatorzy JWK, specjaliści medycyny pola walki T3C, absolwenci elitarnego kursu medyków sił specjalnych w USA, dołączyli do Zespołu Działań Niekonwencjonalnych WOT. Mł. chor. Łukasz Sikora i st. sierż. Krzysztof Pluta – do wczoraj żołnierze rezerwy, na własny wniosek, zostali przywróceni do okresowej służby wojskowej. Od dziś cały wysiłek po raz kolejny kierują na służbę Ojczyźnie, ponownie są jednymi z Nas.

W ramach operacji #OdpornaWiosna będą budować kompetencje żołnierzy OT z zakresu medycyny i najnowszych trendów w opiece przedszpitalnej, certyfikując ich „T3C NAEMT”, rozpoznawalnym i uznanym certyfikatem w koalicji NATO.

Tym samym żołnierze WOT będą odciążać personel medyczny i działać jako „pierwsi ratownicy” w sytuacjach, kiedy medycy ze szpitali będą zajęci na polu walki z koronawirusem.

Mł. chor. Łukasz SIKORA „SIKOR” jako pierwszy żołnierz polskich sił specjalnych, tworzył pilotażową edycję kursu, który jest obecnie standardem wyszkolenia medyków sił specjalnych koalicji NATO. Sierż.

Krzysztof PLUTA „WIR” to pierwszy w Polsce absolwent kursu Special Operations Combat Medic (SOCM) elitarnej szkoły JSOMTC dla medyków sił specjalnych USA.”

źródło: terytorialsi.wp.mil.pl

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *