Rocznica śmierci Arkadiusza „Szczupłego” Dyki

Dziś kolejna rocznica tragicznej śmierci plut. Arkadiusz Dyki ps. „Szczupły” – żołnierza Jednostki Wojskowej GROM. Szczupły zginął na skutek utonięcia podczas szkolenia spadochronowego w Gdyni w dniu 14 maja 2002 r., gdy podczas lądowania wiatr zniósł go nad Bałtyk.

Urodził się w dniu 8 października 1976 r. w Zielonej Górze. Po zakończeniu edukacji szkolnej, został powołany do odbycia zasadniczej służby wojskowej, którą odbył w 1-szym Pułku Specjalnym w Lublińcu jako radiotelegrafista. Jesienią 1997 r. zaliczył selekcję do Zespołów Bojowych Jednostki Wojskowej GROM, a w dniu 18 maja 1998 r. został jej żołnierzem. Od początku pełnił służbę w zespole wodnym Jednostki na stanowisku sternika łodzi bojowej.

Był człowiekiem wyjątkowo ambitnym, nieustannie dążącym do doskonalenia swoich umiejętności. Niezwykle koleżeński i pogodny, według najbliższych kolegów był człowiekiem tak bezkonfliktowym, że nie sposób było się z nim pokłócić. „Szczupły” był znakomitym pływakiem, dlatego też tak ciężko jest się nam pogodzić z Jego odejściem.

13 września 2016 roku na terenie Jednostki w Miejscu Pamięci Żołnierzy JW GROM odsłonięto Dzwon pamięci poświęcony Szczupłemu.

Cześć Jego Pamięci.

źródło: Jednostka GROM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *