Rocznica śmierci Andrzeja Adamczyka

Uroczystości pogrzebowe Andrzeja Adamczyka z Jednostki Wojskowej Komandosów

Dziś rocznica śmierci mł. chor Andrzeja Adamczyka z Jednostki Wojskowej Komandosów, który zmarł na skutek nieszczęśliwego wypadku nie związanego ze służbą wojskową.

„Andrzej pełnił służbę w Jednostce Wojskowej Komandosów przez siedemnaście lat, a od 2004 roku na stanowisku zastępcy dowódcy sekcji działań specjalnych w Zespole Bojowym. Brał udział w misjach zagranicznych w składzie Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Republice Iraku, Islamskiej Republice Pakistanu oraz w Islamskiej Republice Afganistanu w Zespole Ochrony Osobistej w 2007 oraz w Task Force 50 w czasie XI i XIV zmiany w latach 2012 i 2014.

W trakcie tych misji brał udział w wielu operacjach specjalnych wysokiego ryzyka. Przyczynił się do zatrzymania niebezpiecznych terrorystów, przejęcia znacznej ilości uzbrojenia amunicji, oraz materiałów wybuchowych wykorzystywanych do działalności przestępczej. W czasie szkolenia afgańskich, lokalnych sił bezpieczeństwa wykazywał duże zaangażowanie i profesjonalizm. Jako członek grupy spadochronowej wykonał 268 skoków na wolne otwarcie”.

Został pośmiertnie awansowany do stopnia młodszego chorążego. Odznaczony m.in. Gwiazdą Iraku (2009), Gwiazdą Afganistanu (2010, 2012) i pośmiertnie Złotym Medalem „Za zasługi dla obronności kraju” (2015).

Cześć Jego Pamięci!

 

fot. Irek Dorożański

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *