Rekrutacja do Wojsk Specjalnych w czasie epidemii koronawirusa

Wojska Specjalne logo - Dowództwo Komponentu Wojsk Specjalnych

Wiosna i jesień to dwie pory roku, które od lat związane są z przeprowadzaniem selekcji, czyli sprawdzianu kandydatów do Wojsk Specjalnych w trudnych warunkach terenowych. Nie inaczej miało być i w tym roku. Miało, ale ze względu na epidemię koronawirusa musiało to ulec zmianie.

Wszyscy, którzy marzą o służbie w Wojskach Specjalnych muszą uzbroić się w cierpliwość. W większości Jednostek wiosenny sprawdzian terenowy został przełożony na późniejszy termin, a w części zupełnie odwołany.

 

Jednostka Wojskowa AGAT

„Zgodnie z decyzją Dowódcy, w związku z wprowadzeniem na terenie kraju stanu epidemicznego oraz wytycznych wyższych przełożonych, kwalifikacje do JWA w miesiącu marcu zostały odwołane. Kwalifikacje planowane na kwiecień (16.04), jeżeli sytuacja nie ulegnie poprawie, a tak pewnie będzie, również zostaną odwołane. Terminy kwalifikacji majowych i czerwcowych pozostają w mocy (jeżeli zagrożenie COVID będzie nadal duże mogą zostać odwołane).

Selekcja do JW AGAT planowana na kwiecień również została odwołana. Najbliższa selekcja odbędzie się w miesiącach jesiennych (szczegóły będą zamieszczone na stronie internetowej Jednostki). ”

Wszyscy zainteresowani informacjami na temat rekrutacji powinni śledzić informacje na naszej stronie i stronie internetowej Jednostki AGAT. Jednocześnie warto podkreślić, że dokumenty rekrutacyjne (ankiety) są cały czas przyjmowane i wprowadzane do bazy danych JW AGAT.

Szczegółowe informacje dotyczące warunków naboru do JW AGAT można uzyskać pod numerami telefonów:

Sekcja Personalna – ankieta osobowa:
tel.: 261-111-313

Grupa Szkolenia Bazowego
kpt. NOWAK Maciej
tel.: 261-111-205,
GSM: 694-424-381

Więcej o rekrutacji do Jednostki Wojskowej AGAT.

 

Jednostka Wojskowa FORMOZA

Etap górski kwalifikacji/selekcji WIOSNA 2020 zostanie przeprowadzony w II połowie maja. Jednocześnie w bieżącej rekrutacji Jednostka ustaliła termin na składanie ankiet do 31 maja bieżącego roku. Test sprawnościowy i badania psychologiczne w bieżącej rekrutacji zaplanowane są na 15-19 czerwca 2020 roku oraz 7-11 września 2020 roku. Z kolei test w trudnych warunkach klimatyczno – terenowych odbędzie się w IV kwartale tego roku.

Wszelkie dodatkowe informacje na temat rekrutacji można uzyskać:

Telefonicznie: 261-266-894 (od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 15.00)

Mailowo: 4026.rekrutacja@ron.mil.pl

Więcej o rekrutacji do Jednostki Wojskowej FORMOZA.

 

Jednostka Wojskowa Komandosów

W związku z wprowadzeniem przez Ministerstwo Zdrowia stanu zagrożenia epidemicznego Jednostka Wojskowa Komandosów wstrzymała do odwołania wszelkie działania związane z rekrutacją kandydatów. Dokumenty od osób zainteresowanych służbą w Lublińcu są cały czas przyjmowane.

Jeśli macie więcej pytań to możecie skorzystać z poniższych numerów telefonu.

Rekrutacja do KORPUS OFICERÓW: tel. 261-101-543
Rekrutacja do KORPUS PODOFICERÓW: tel. 261-101-429
Rekrutacja do KORPUS SZEREGOWYCH ZAWODOWYCH: tel. 261-101–264
Rekrutacja do OSOBY BEZ PRZESZKOLENIA WOJSKOWEGO: tel. 261-101-314

Więcej informacji o rekrutacji do Jednostki Wojskowej Komandosów.

 

Jednostka Wojskowa GROM

Do czasu publikacji tej informacji nie otrzymaliśmy wiadomości zwrotnej z JW 2305 w temacie zmian w procesie rekrutacji. Jak tylko dotrą do nas aktualne informacje to niezwłocznie je Wam przekażemy.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *