Rekrutacja do Jednostki GROM

Logo Jednostki GROM

„Może to zabrzmi banalnie, ale od dziecka marzyłem, by zostać żołnierzem. Zaczytywałem się w książkach o legionach, ułanach, armii Andersa i Dywizjonie 303. W 1987 roku chciałem iść do szkoły oficerskiej. W WKU proponowano mi Wojskową Akademię Techniczną, ale ja nie chciałem zostać ani naukowcem, ani urzędnikiem wojskowym. Chciałem walczyć, być w pierwszej linii. Wylądowałem w szkole pancernej. A tam…

Zdziwienie za zdziwieniem. Moje wyobrażenia nijak się miały do rzeczywistości, więc przeniosłem się do innej szkoły, ale ostatecznie w ogóle zrezygnowałem z wojska. Po kilku latach zobaczyłem w telewizji polskich żołnierzy w ciemnych okularach, którzy przygotowywali się do wylotu na Haiti. 

Zacząłem szukać informacji na temat jednostki, z której pochodzą. Miałem przeczucie, że skoro nie udało mi się dopasować do zwyczajnego wojska, może odnajdę się wśród tych chłopaków w ciemnych okularach. Dowiedziałem się wtedy o GROM-ie. Przeszedłem selekcję, a do służby przyjął mnie płk Sławomir Petelicki„.

Tak początek swojej historii w rozmowie z Ewą Korsak streścił Wrona – operator Jednostki GROM. Chcesz tak jak on realizować swoje marzenia?

Jednostka Wojskowa GROM informuje, że termin składania dokumentów rekrutacyjnych na najbliższą selekcję/kwalifikację upływa z dniem 15 sierpnia 2019 r. Dokumenty złożone po tym terminie będą rozpatrywane w kontekście kolejnej rekrutacji.

Więcej informacji znajdziecie na stronie  http://grom.wp.mil.pl/pl/12.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *