Rajd Weteranów na grobie poległego komandosa

Grób szeregowego Piotra Mikułowskiego z 1 Pułku Specjalnego Komandosów

Uczestnicy 2 Rajdu Motocyklowego Weteranów odwiedzają kolejne groby poległych kolegów. Dziś, tj. 17 maja 2021 r. 18 motocyklistów weteranów, żołnierzy i funkcjonariuszy zawitało na cmentarz parafialny w Starym Polu aby złożyć wieńce i zapalić znicze na grobie sierżanta Piotr Mikułowskiego – jednego z pierwszych żołnierzy wojsk specjalnych od zakończenia II Wojny Światowej, który zginął na misji zagranicznej.

Podziękowania dla rodziny szeregowego Piotra Mikułowskiego z 1 Pułku Specjalnego Komandosów

Uczestnicy rajdu spotkali się z rodziną poległego, wręczyli rodzicom pamiątkowy medal i zapewnili, że chcą przyjeżdżać do Starego Pola cyklicznie. Rodzice żołnierza podziękowali za pamięć o zmarłym. Szczególne podziękowania kierowali do Jednostki w Lublińcu, której przedstawicieli, traktują jak część rodziny. Stwierdzili, że przykre jest to, gdy młodzi ludzie muszą odejść z dnia na dzień, ale jednocześnie miłe i budujące, że ktoś pamięta o zmarłych. 

Rajd Weteranów na grobie szeregowego Piotra Mikułowskiego z 1 Pułku Specjalnego Komandosów

Szeregowy Piotr Mikułowski służył w 1 Pułku Specjalnym Komandosów w Lublińcu. Zginął w wyniku wybuchu miny pod pojazdem, którym jechał na patrolu. Więcej w „Sierż. Paweł Legencki i sierż. Piotr Mikułowski – pierwsi polegli komandosi„.

Fot. J.Salamonik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *