Rady dla kandydatów do Wojsk Specjalnych od JW AGAT

selekcja do Jednostki Wojskowej AGAT

Zakończyła się jesienna selekcja do Jednostki Wojskowej AGAT. Do tegorocznej jesiennej edycji  przystąpiło 19 osób, pozytywnie ukończyła ją tradycyjnie liczba bliska połowy – 10 osób. Wśród nich żołnierze po kursie JATA prowadzonym w ramach Ośrodka Szkolenia Lądowego Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych. Instruktorzy JW AGAT podzielili się dziś kilkoma wnioskami, do bezwzględnego wdrożenia przez przyszłych kandydatów i to bez względu na jednostkę, do której zamierzają aplikować.

„Nasze spostrzeżenia i wnioski:

1.Weź udział w preselekcji. Jeśli instruktor na preselekcji poradził byś nie przystępował do selekcji (z różnych powodów) posłuchaj rady. Potwierdziło się to w 100% na selekcji dla osób, które nie posłuchały „dobrej rady”📢

2. Jeśli instruktor mówi, że dasz radę po preselekcji – znaczy to że dasz. Również 100% skuteczność 💯

3. Kandydaci maja coraz lepszy sprzęt i coraz lepsze sylwetki – jednak coraz słabszą głowę. Pamiętajcie, że selekcja nie odbywa się na siłowni – odbywa się w górach, więc 6 miesięcy przed selekcją – góry muszą stać się Waszym domem (najlepiej tylko nocą)

4. Pracuj nad językiem Twojego ciała, nie chowaj się „w tłumie”, wzrok i broda wysoko przed siebie, barki wyciągnięte do tyłu. Jeśli językiem swojego ciała pokażesz Nam, że jesteś słaby i zmęczony Twój organizm uzna to jako pewnik. Jeśli ciałem pokażesz, że wszystko jest ok, przekażesz poprzez neurony sygnał do Twojego mózgu, że masz jeszcze siły a Nam, że masz determinację. Nie martw się – my wiemy ile pompek zadać by Cię nie złamać a dać wycisk.

selekcja do Jednostki Wojskowej AGAT

5. Bądź kreatywny i każde zadanie wykonuj na 100%. Jeśli masz spać-śpij, jeśli masz iść-idź, jeśli masz biec-biegnij.

6. Nie udawaj kogoś kim nie jesteś. Wszelaka sztuczność zostanie wychwycona przez Nas i psychologa. Bądź sobą, lepiej zaryzykować i być sobą niż udawać na selekcji a potem przez całą służbę – to nie ma szans powodzenia.”

Źródło: JW AGAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *