Psy bojowe w siłach specjalnych – wykład z twórcą K9 GROM w Krakowie

krzysztof puwalski k9

W najbliższą sobotę, 1 lutego 2020 w Krakowie odbędzie się spotkanie „Psy bojowe w siłach specjalnych – wykład z twórcą K9 GROM” organizowane przez Fundację IRMA – Psy w służbie człowieka. Gościem i jednocześnie prowadzącym spotkanie będzie Krzysztof Puwalski – weteran Jednostki GROM, a także twórca i pierwszy dowódca Grupy Przewodników Psów Bojowych w Jednostce.

Lubisz psy? A może w Twoim domu gości czworonożny przyjaciel. Spójrz na niego, popuść wodze fantazji. Wyobraź sobie, że Twój pupil ubrany w kamizelkę walczy u boku operatora Jednostki GROM. Obezwładnia terrorystów, wykrywa materiały wybuchowe, skacze ze spadochronem, desantuje się ze śmigłowców oraz łodzi bojowych. A także potrafi przetrwać w każdych warunkach terenowych oraz pogodowych.

OK!, otwórz oczy, może to nie do końca Twój pies ALE! – to właśnie SF Dogs, czyli psy bojowe Sił Specjalnych. Wykorzystywane są w najlepszych jednostkach specjalnych na świecie. Jako pierwsza w Polsce do programu przystąpiła Jednostka GROM, w której Krzysztof Puwalski miał honor i przywilej tworzyć tę niezwykle elitarną grupę.

Czy psu bojowemu GROM można patrzeć w oczy?
Pies bojowy jako zapasowe życie operatora?
Czy pies i przewodnik to jedność?
Pies bojowy = odbezpieczona broń?
Jak pracuje pies bojowy?
Jak groźny jest pies bojowy?
Dlaczego K9?
Czy mój Azor umie mnie obronić?
Pieskie życie czy życie Boga Wojny?
Jak szkoli się psy bojowe GROM?
Jak używa się psów bojowych na misjach?
Co jest gorsze rana postrzałowa czy zadana stalowymi szczękami?

Jeśli chcesz poznać odpowiedź na te pytania, a także wiele innych, które padną podczas spotkania to nie może Cię na nim zabraknąć. Zwłaszcza, że Krzysztof Puwalski jest fascynującym mówcą, który w interesujący i barwny sposób potrafi opowiadać o psach, siłach specjalnych i połączeniu tych dwóch światów. Więcej informacji o nim możecie znaleźć w cyklu „Ludzie Wojsk Specjalnych”.

Tydzień temu podobne spotkanie odbyło się w Gdynii. Kolejna okazja będzie w drugiej połowie marca w Warszawie (14 marca) i Wrocławiu (27 marca).

Informacje o spotkaniu

Więcej informacji o spotkaniu oraz bilety możecie znaleźć w dedykowanym wydarzeniu w serwisie Facebook.

„Psy bojowe w siłach specjalnych – wykład z twórcą K9 GROM”

1 lutego 20202, 16:00 – 19:00

aleja marsz. Ferdynanda Focha, 30-119 Kraków, Polska

bilety w cenie: 100zl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *