Przygotowanie do selekcji do Wojsk Specjalnych – preselekcja u Zachara

Zachar preselekcja - przygotowanie do selekcji do Wojsk Specjalnych

Przez wiele lat byli nadzorcami „bram do raju” – kierowali selekcją do polskich Wojsk Specjalnych (WS). Dziś będąc już na emeryturze pomagają przygotować się do tego ekstremalnego sprawdzianu terenowego w ciężkich górskich warunkach. Jeśli poważnie myślisz o służbie w WS to warto skorzystać z ich wiedzy i doświadczenia, którą dzielą się na organizowanych przez siebie szkoleniach. Jest to także idealna okazja żeby sprawdzić swój sprzęt i swoje możliwości. Zobacz jak wygląda przygotowanie do selekcji do Wojsk Specjalnych.

Najbardziej rozpoznawalnym spośród weteranów, którzy organizują przygotowanie do selekcji do wojsk specjalnych jest major rezerwy Wojciech „Zachar” Zacharkow. Były kierownik selekcji do Jednostki AGAT swoje szkolenia w tym zakresie podzielił na dwa etapy, które różnią się pod względem długości, zakresu materiału i lokalizacji:

Etap I

Cena: 500 zł brutto

Odbywa się w Beskidach i trwa dwa dni. Skierowany jest do wszystkich, którzy myślą o służbie w Wojskach Specjalnych, chcą się sprawdzić lub przeżyć ciekawą przygodę. W czasie szkolenia możecie liczyć na: 

– naukę pracy z mapą w systemie UTM i odnajdywanie punktów podanych w MGRS;
– naukę planowania trasy marszu na azymut;
– podpowiedzi odnośnie doboru wyposażenia i jego umiejętnego wykorzystania w trakcie “dobówki”
– przeszkolenie z podstawowych technik wysokościowych
– wiele praktycznych wskazówek z zakresu bytowania, odżywiania, treningów

 

Etap II

Cena: 1090 zł brutto

To już legendarne Bieszczady i prawdziwy wycisk. One nie wybaczają braku kondycji i podstawowych umiejętności. To ostateczny sprawdzian Twoich umiejętności i determinacji. Możesz do niego przystąpić jedynie po pozytywnym zaliczeniu pierwszego etapu. 

W czasie 5 dni przechodzisz próbę generalną przed selekcją. Tracisz tożsamość i zostajesz tylko numerem. Instruktorzy ograniczą Ci ilość snu i pożywienia żeby doprowadzić Cię do granic możliwości. Poznasz swoje słabości i zmierzysz się z wymagającymi zadaniami, które obnażą wszystkie braki. Dzięki temu będziesz wiedział nad czym popracować przez selekcją do wymarzonej jednostki.

O ile szkolenie na I etapie odbywa się praktycznie raz w miesiącu, o tyle drugi etap to już tylko trzy terminy w ciągu roku. Podobnie jak selekcje do Wojsk Specjalnych II etap odbywa się w terminach wiosna/jesień. Poniżej możecie znaleźć terminarz szkoleń Zachara na ten rok.

Etap I

21-22 marca 2020
04-05 kwietnia 2020
09-10 maja 2020
18-19 lipca 2020
25-26 lipca 2020
22-23 sierpnia 2020
19-20 września 2020
17-18 października 2020
12-13 grudnia 2020

Etap II

26 lutego – 01 marca 2020
05 – 09 sierpnia 2020
04 – 08 listopada 2020

Więcej informacji i zapisy znajdziecie na stronie Zachara, a już jutro informacje o szkoleniach pod okiem Mixu Special Forces.

Fot. Zachar

 

Zobacz też:

Przygotowanie do selekcji do Wojsk Specjalnych – preselekcja u Mixu

Warunki rekrutacji do Jednostki Wojskowej Komandosów

Warunki rekrutacji do jednostki Wojskowej GROM

Warunki rekrutacji do Jednostki Wojskowej AGAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *