Prawdziwe piekło

Jednostka Wojskowa FORMOZA

Wiele osób myślących o służbie w Wojskach Specjalnych jest przekonana, że najtrudniej do wymarzonej jednostki jest się dostać. Szybko jednak przychodzi weryfikacja tego poglądu – kurs szkolenia bazowego. Choć w każdej jednostce jest inny to w każdej uważany jest za najtrudniejszy moment szkolenia. Ostatnio przekonali się o tym kandydaci na operatorów Jednostki FORMOZA. Magdalenie Kowalskiej – Sendek z magazynu Polska Zbrojna udało się z nimi o tym porozmawiać. 

Przez rok szlifujemy kandydatów na operatorów. Uczymy ich podstaw działania w zakresie zielonej, czarnej i niebieskiej taktyki. Dajemy im bazową wiedzę, którą w przyszłości będą rozwijać jako szturmani w zespołach bojowych – przyznaje Piotr, kierownik szkolenia bazowego Formozy. – Jest cholernie ciężko i trudno, ale to nie jest dla nikogo zaskoczenie. Po to tu przyszli, więc nie możemy zawieść ich oczekiwań – dodaje z uśmiechem.

(…)

Za nimi szkolenie z zielonej i czarnej taktyki. Przed nimi to, co dla Formozy najbardziej charakterystyczne: taktyka niebieska, czyli działania w środowisku wodnym. Kursanci rozpoczęli teraz kurs nurka bojowego, który jest obowiązkowym etapem poprzedzającym szkolenie z niebieskiej taktyki. Czego się spodziewają? – Bałtyk jest zimny, niespokojny, trudny… Więc na pewno będzie się dużo działo. Mówią, że niebieska taktyka jest najtrudniejsza. Super! Nie możemy się doczekać! Właśnie po to przyszliśmy do Formozy – zapewniają.

Brzmi interesująco, nieprawdaż? Jeśli chcecie dowiedzieć się jak z zieloną i czarną taktyką radzili sobie uczestnicy trwającego kursu bazowego FORMOZY koniecznie zapoznajcie się z artykułem na stronie Polska-Zbrojna.pl. A jeśli chcecie się znaleźć w tym samym miejscu co bohaterowie artykułu to przypominamy, że Jednostka FORMOZA do 29 maja 2020 roku czeka na dokumenty od kandydatów do służby w tej jednostce. Więcej informacji o wymaganiach możecie znaleźć w artykule – „Warunki rekrutacji do Jednostki Wojskowej FORMOZA„.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *