ppłk Paweł Probież – Szef Szkolenia JW AGAT (podcast)

Selekcja do Jednostki Wojskowej AGAT

Jednostka Wojskowa AGAT opublikowała drugi odcinek swojego podcast dotyczącego służby w Wojskach Specjalnych i Jednostce z Gliwic. Gościem drugiego odcinka jest ppłk Paweł Probież – szef szkolenia JW AGAT. W odcinku nie zabrakło tematów sportu, szkolenia, a także roli jogi i odżywiania w życiu oraz przygotowaniu do życia w Wojskach Specjalnych.

Szef Szkolenia JWA ppłk Paweł Probierz

Autorzy zapewniają, że w odcinku posłuchacie  oficera, „który swoim podejściem do życia zaskarbił sobie sympatię żołnierzy każdego korpusu – jednocześnie wymagający przełożony”. Ppłk Probież swoją ścieżkę zawodową rozpoczął od ukończenia Wyższej Szkoły Oficerskiej im. Tadeusza Kościuszki w 1998 roku. Kolejne dwa lata spędził w Jednostkach Nadwiślańskich w Katowicach i Radoczu, skąd trafił w marcu 2000 roku do 6 Batalionu Powietrzno-Desantowego w Gliwicach. Tam spędził 7 lat na stanowiskach dowódcy plutonu, zastępcy dowódcy kompanii i dowódcy kompanii szturmowej.

Szef Szkolenia JWA ppłk Paweł Probierz Szef Szkolenia JWA ppłk Paweł Probierz 

W latach 2007 – 2011 służył w gliwickim Oddziale Specjalnym Żandarmerii Wojskowej na stanowisku szefa sekcji szkolenia specjalistycznego. Po rozformowaniu Oddziału i sformowaniu w to miejsce Jednostki Wojskowej AGAT z powodzeniem ukończył selekcję i objął stanowisko szefa Sekcji szkolenia. W 2014 został dowódcą zespołu szturmowego, a w 2017 roku Szefem szkolenia JW AGAT.

Nie zabrakło także odpowiedzi na pytania przesłane do Jednostki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *