Posłanie Dowódcy KWS z okazji 10 rocznicy katastrofy smoleńskiej

Wojska Specjalne logo - Dowództwo Komponentu Wojsk Specjalnych

POSŁANIE DOWÓDCY KOMPONENTU WOJSK SPECJALNYCH DO ŻOŁNIERZY I PRACOWNIKÓW RESORTU OBRONY NARODOWEJ KOMPONENTU WOJSK SPECJALNYCH W 10. ROCZNICĘ KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ

Żołnierze!
Pracownicy resortu Obrony Narodowej!

W bieżącym roku obchodzimy 10. rocznicę lotniczej katastrofy rządowego samolotu w Smoleńsku. W pamiętną sobotę 10 kwietnia 2010 roku, wszyscy Polacy przeżywali ogromny szok, ból i rozpacz. Skala tragedii przerażała. Była to największa pod względem liczby ofiar katastrofa w dziejach polskich Sił Powietrznych. Zginęło w niej 96 osób, a wśród nich Prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni Prezydent RP na uchodźctwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące, stanowiące delegację polską na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej oraz załoga samolotu.

Szczególnie bolesnym dla środowiska Wojsk Specjalnych, jest to, że wśród ofiar był śp. gen. broni Włodzimierz Potasiński, którego rolę i zasługi w proces budowania i kształtowania nowego rodzaju Sił Zbrojnych będziemy zawsze podkreślać.

Dzisiaj jest patronem Jednostki Wojskowej Formoza, jego imię nosi Sala Tradycji Wojsk Specjalnych, a napis na „Obelisku”, który go upamiętnia w tynieckich Koszarach, świadczy jakim był żołnierzem i dowódcą. Bogaty dorobek szkoleniowo – wychowawczy śp. generała Potasińskiego jest nadal kontynuowany i stanowi źródło przykładów dobrego dowodzenia, patriotyzmu i oddania służbie wojskowej, służbie dla dobra naszej Ojczyzny.

Żołnierze!
Pracownicy resortu Obrony Narodowej!

Naszym moralnym obowiązkiem jest dzisiaj w zadumie wspominać po raz kolejny to tragiczne wydarzenie w sposób właściwy dla naszej chrześcijańskiej kultury. Zachowajmy Ofiary katastrofy w naszej pamięci, oddając im jednocześnie należna część za pracę i służbę dla Polski.

CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!

DOWÓDCA                           
gen. bryg. dr inż. Sławomir DRUMOWICZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *