Ponad horyzontem – Jednostka Wojskowa Komandosów

skoki spadochronowe Jednostki Wojskowej Komandosów

Nigdy nie zwalniamy tempa – dynamika służby, intensywność szkoleń to jeden z fundamentów i sedno szkoleń żołnierzy JWK. Jednym z nim jest szkolenie spadochronowo – desantowe, którego celem było doskonalenie zdolności grup specjalnych w celności lądowania, umiejętności latania na czaszach, planowania przerzutu powietrznego metodą spadochronową na przygodne zrzutowiska i lądowania w terenach przygodnych. Każdy dzień szkolenia kończył się realizacją skoku szkolno-bojowego.

Ponadto w szkoleniu swoje pierwsze skoki na wolny system otwarcia rozpoczęli kursanci kursu AFF (Accelerated Freefal) podczas których uczyli się stabilnego opadania, aby później stopniowo przejść do skoków stricte wojskowych (skok z bronią, zasobnikiem, pełnym oporządzeniem bojowym).
Uczestnicy tego kursu są absolwentami szkolenia bazowego po którym zostali przypisani do grup specjalnych spadochronowych, a obecnie zdobywają i pogłębiają umiejętności, aby zdobyć zdolności odpowiadające swojej grupie.

„Świadom ryzyka będę się szkolił tak jak bym walczył, walczył będę tak by zwyciężać” – słowa zapisane w credo JWK przekuwamy w czyny.

Tacy jesteśmy. Taka jest JWK.

Foto: Daniel Dmitriew

źródło: Cisi i skuteczni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *