Poligon w Czerwonym Borze na sprzedaż – co dalej z GROM Challenge?

Wieża GROM Group - to pod tą wieżą startują uczestnicy GROM Challenge

Nadleśnictwo Łomża wystawiło na sprzedaż teren po byłym poligonie w lasach Czerwonego Boru. Miejsce gdzie do 2001 roku funkcjonowała Jednostka Wojskowa obecnie zajmuje Ośrodek Szkolenia Poligonowego GROM Group. To właśnie tam kiedyś ćwiczyła Jednostka GROM, a obecnie odbywają się m.in. zawody Grom Challenge.

Po likwidacji Nadwiślańskich Jednostek Wojskowych teren z charakterystyczną wieżą, którymi one zarządzały trafił do Nadleśnictwa Łomża. W 2015 roku pojawił się jednak pomysł przejęcia terenów przez MON i odtworzenie na tym terenie jednostki wojskowej. Temat ostatecznie nie został podjęty.

Od 10 lat teren od Nadleśnictwa dzierżawi GROM Group. I według zapisów umowy dzierżawić będzie jeszcze do 10 lipca 2047 roku. Ale nadleśnictwo postanowiło wystawić ten teren na sprzedaż jako zbędny. W ten sposób do nabycia jest działka o powierzchni 4,6922 ha. 12 km do Zambrowa, 15 do Łomży. Cena wywoławcza ustalona na podstawie wyceny rzeczoznawcy została ustalona na 2 mln 275 tys. netto.

Przetarg odbędzie się 12 lutego 2020 r. w siedzibie łomżyńskiego. Jego uczestnikami mogą być osoby fizyczne i prawne, po wniesieniu wadium. To ustalono w kwocie 227 500 zł. Podczas licytacji działki wymagane będzie przynajmniej jedno postąpienie o 45,5 tys. zł.

Pytanie co dalej z Ośrodkiem Szkolenia Poligonowego GROM i z imprezami organizowanymi przez GROM Group takimi jak GROM Challenge?

Więcej o Ośrodku Szkolenia Poligonowego GROM znajdziecie na stronie GROM Group.

Źródło: 4lomza.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *