Polacy na Flintlock 2020

FlintLock 2020 Polacy i Gwinejczycy

W dniach 17 – 28 lutego 2020 na terenie Mauretanii i Senegalu odbywają się ćwiczenia Flintlock 2020. Bierze w nich udział 1600 osób z armii 34 krajów afrykańskich i partnerów Stanów Zjednoczonych. Organizowane przez U.S. Affrica Commands ćwiczenia odbywają się co roku od 2005 i są największymi ćwiczeniami jednostek specjalnych tego typu w Afryce. Nie zabrakło na nich przedstawicieli polskich Wojsk Specjalnych.

Wśród uczestników z państwa afrykańskich swoich przedstawicieli mają Benin, Burkina Faso, Kamerun, Czad, Cabo Verde, Wybrzeże Kości Słoniowej, Ghana, Gwinea, Mali, Mauretania, Maroko, Niger, Nigeria, Senegal i Togo. Z kolei po stronie partnerów można znaleźć takie kraje jak Austria, Belgia, Brazylia, Kanada, Republika Czeska, Francja, Niemcy, Włochy, Japonia, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Hiszpania, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone.

Kluczowym celem szkoleń Flintlock jest wzmocnienie zdolności krajów partnerskich w regionie do zapewnienia bezpieczeństwa swoim obywatelom, ochrony swoich granic i przeciwdziałania agresywnym organizacjom ekstremistycznym, które rosną w siłę w tym regionie.

Polacy na Flintlock 2020

Zdjęcie 1 z 6

Pierwsze dni ćwiczeń Polacy spędzają w Mauretanii prowadząc szkolenie żołnierzy republiki Gwinei. Najpierw skupiono się na doskonaleniu techniki posługiwania się bronią, a następnie przystąpiono do szkolenia CQB i szkolenia snajperskiego.

Szkolenie strzeleckie

Szkolenie CQB

 

Szkolenie snajperskie

 

Lara Seligman – korespondentka Pentagonu ds. polityki zagranicznej obserwowała m.in. Polaków, którzy szkolili wspomnianych żołnierzy z Gwinei. Co ciekawe po zakończonym dniu szkoleniowym Gwinejczycy i Polacy ruszyli… do tańca.

Możecie to zobaczyć na filmie Lary.

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *