Podziękowania i życzenia dla PGG od Zespołu Bojowego C

Podziękowania Zespołu Bojowego C dla Polskiej Grupy Górniczej

Szczególne podziękowania i życzenia z okazji Barbórki złożyli Dowódca i Żołnierze Zespołu Bojowego „C” Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca na ręce prezesa Polskiej Grupy Górniczej Tomasza Rogali. W pięknych ramach przekazali 2 pamiątkowe tablice. Na jednej zostały wygrawerowane życzenia barbórkowe, druga zawiera podziękowania za pomoc i wsparcie w upamiętnieniu komandosa Mirosława „Mirona” Łuckiego. Z tyłu podpisali się żołnierze z tej jednostki.

Wystawę zatytułowaną „Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych. Mirosław „Miron” Łucki (1975-2013)” otwarto w Bastionie św. Rocha na Jasnej Górze w Częstochowie przed 4 laty. Organizatorem ekspozycji było Graffiti Films Dom Produkcyjny, a sponsorem – Polska Grupa Górnicza S.A.

Na zdjęciach prezes PGG S.A. Tomasz Rogala, prefekt alumnów WSD Zakonu Paulinów o. Paweł Przygodzki OSPPE oraz zastępca Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu ppłk Marcin Suszko.

Więcej o otwarciu wystawy i zgromadzonych na niej eksponatach na stronie Jasnej Góry.


Mirosław „Miron” Łucki zginął 24 sierpnia 2013 roku w Afganistanie na skutek wybuchu miny-pułapki.

Miron służbę zaczął w 1997 roku jako żołnierz służby zasadniczej w Lublińcu. W 2000 rozpoczął służbę zawodową w 1 Pułku Specjalnym Komandosów – najpierw jako miner, a następnie operator. W latach 2005-2009 służył w Jednostce Wojskowej GROM, by w końcu powrócić do 1PSK.

Brał udział w misjach w Iraku i trzykrotnie w Afganistanie.

Pośmiertnie odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Krzyża Wojskowego i Krzyżem Zasługi za Dzielność oraz mianowany do stopnia st. chor. sztab. Został wyróżniony wpisem do Księgi Honorowej Wojska Polskiego.

Źródło: PGG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *