Podium LongShot2021 dla Wojsk Specjalnych

Pierwsza trójka w kategorii Military Super Magnum — indywidualnie na zawodach LongShot2021

Zakończyły się międzynarodowe zawody w strzelectwie długodystansowym Longshot. Trzydniowe zmagania, które odbywały się na obiektach Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie, 26 września oficjalnie zamknął dowódca generalny Rodzajów Sił Zbrojnych generał Jarosław Mika.

Tegoroczna XIV edycja międzynarodowego sprawdzianu strzeleckiego odbyła się w dniach 24-26 września na obiektach Ośrodka Szkolenia Poligonowego w Wędrzynie. Organizatorami od lat niezmiennie jest Klub Strzelectwa Praktycznego Delta przy współpracy z Centrum Strzeleckim Nietoperek oraz Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Do rywalizacji stanęło ponad pięciuset zawodników w tym około sześćdziesięciu żołnierzy zawodowych zmagających się w kategorii Military i walczący o puchar Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.
„Zawody Longshot to element sprawdzianu naszych umiejętności plus dodatkowy trening. Z każdego z nich wyciągamy odpowiednie wnioski”. – komentuje jeden ze strzelców wyborowych 17WBZ.

„Wszystkich zebranych na zawodach cechuje jedno — pasja do strzelectwa, pasja do broni, pasja do zadania, które wykonaliście na najwyższym poziomie. Szanowni Państwo nie byłoby nas tutaj, gdyby nie wysiłek ogromnej grupy osób, w tym głównego organizatora Zbigniewa Świerczka (…) Serdecznie dziękuje dowódcy 17WBZ, gen.bryg. Dariuszowi Kosowskiemu oraz płk Markowi Kociemba, na którym zawsze mogę polegać. Dziękuje wszystkim tym, którzy zabezpieczali zawody oraz ekipie sędziowskiej — gratuluje wszystkim uczestnikom”. – podkreślił dowódca generalny Rodzajów Sił Zbrojnych generał Jarosław Mika.

Podczas niedzielnego podsumowania zawodów Dowódcy Generalnemu towarzyszył dowódca 17WBZ gen.bryg. Dariusz Kosowski, płk Marek Kociemba – przedstawiciel Inspektoratu Szkolenia, płk Marian Baraniak z Dowództwa Komponentu Wojsk Specjalnych oraz ppłk Przemysław Mikołajczak – komendant OSPWL w Wędrzynie.

Niezmiennie podczas poprzednich edycji tak i w tym roku zawodnicy mierzyli się w wielu kategoriach strzeleckich m.in. Tactical Standard, Tactical Standard Semi-Auto, Tactical Magnum, Tactical Super Magnum. Klasyfikacja prowadzona była indywidualnie oraz zespołowo. W klasyfikacji końcowej czołowe miejsca zajęli:

W kategorii Military Super Magnum — indywidualnie
I miejsce strzelec wyborowy z 17BZ
II miejsce strzelec wyborowy 12BZ
III miejsce strzelec wyborowy Wojsk Specjalnych.

W kategorii Military Super Magnum – zespołowo
I miejsce 17BZ
II miejsce 12BZ
III miejsce Wojska Specjalne.

Szczegółowe wyniki znajdują się na oficjalnej stronie Longshot 2021.

Tekst: ppor. Anna Dominiak
Zdjęcia: st.szer. Kamil Śpiączka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *