Ostatni łatwy dzień był wczoraj…

rozpoczęcie kursu JATA w Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych

Słuchacze z cywila rozpoczęli kurs przygotowujący do służby w Wojskach Specjalnych. Na początku maja, po pozytywnych kwalifikacjach, nowi słuchacze kursu JATA, zameldowali się w Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych im. ppłk. Macieja Kalenkiewicza, ps. „Kotwicz”.

Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych prowadzi kursy specjalistyczne z obszaru operacyjnego dla żołnierzy Wojsk Specjalnych, personelu wojskowego aspirującego do służby w strukturach Wojsk Specjalnych oraz wg potrzeb dla żołnierzy innych jednostek i instytucji wojskowych. Realizuje również szkolenia dla podoficerów w ramach kursów kwalifikacyjnych i doskonalących w obszarze działań specjalnych oraz dla kandydatów na podoficerów spośród korpusu osobowego szeregowych Wojsk Specjalnych. Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych szkoli także osoby ze środowiska cywilnego, przygotowujące kandydatów do służby w Wojskach Specjalnych.

rozpoczęcie kursu JATA w Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych

Elewi przez 6 miesięcy będą musieli przyswoić wiedzę i umiejętności niezbędne do służby w Wojskach Specjalnych, będą przekraczać możliwości wydolnościowe własnych organizmów, żeby przejść szkolenie podstawowe i specjalistyczne. Pod okiem instruktorów poznają podstawy i techniki działania na lądzie, wodzie i powietrzu.

Służba w Wojskach Specjalnych jest dla wybranych. Kurs JATA to dla elewa Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych początek drogi do Wojsk Specjalnych.

źródło: Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *