Ośrodek Szkolenia Nurkowego Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych

Ośrodek Szkolenia Nurkowego Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych - Fot. st. chor. sztab. mar. Wojciech Kawczyński

Woda to naturalne miejsce dla żołnierza Wojsk Specjalnych. Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych szkoli żołnierzy WS na lądzie, w powietrzu i w wodzie. Za szeroko rozumiane szkolenie wodne odpowiada Ośrodek Szkolenia Nurkowego Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych, który przygotowuje oraz podnosi kwalifikacje i umiejętności specjalsów do działania w wodzie.

Ośrodek realizuje kursy i przeszkolenia wymagane do nabywania wojskowych kwalifikacji nurkowych dla żołnierzy Wojsk Specjalnych, przygotowuje oraz realizuje szkolenia specjalistyczne i doskonalące w zakresie wojskowych kwalifikacji nurkowych, prowadzi bieżącą weryfikację uprawnień nurkowych oraz organizuje sesje egzaminacyjne w celu uzyskania wojskowych kwalifikacji nurkowych, prowadzi działalność szkoleniowo-metodyczną w zakresie szkolenia nurkowego oraz badania nad sposobami przerzutu niekonwencjonalnego.

Ośrodek Szkolenia Nurkowego Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych - Fot. st. chor. sztab. mar. Wojciech Kawczyński

Niedawno żołnierze z jednostek Wojsk Specjalnych zakończyli szkolenie podnoszące kwalifikacje nurkowe. Szkolenie odbyło na akwenach otwartych i zamkniętych.

Fot. st. chor. sztab. mar. Wojciech Kawczyński

źródło: Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *