Opowieści o sprzęcie JWK od Targets Creators cz. 4

Jednostka Wojskowa Komandosów

Zima Nadal rok 2011, końcówka X zmiany.

Otrzymujemy coraz to nowszy sprzęt. Na „klamce” Matki zauważyć można chyba pierwszy w JWK celownik Eotech XPS 2. Nasza paka, jako że zawsze byliśmy mocno zaangażowani w wyszukiwanie nowinek uzbrojeniu, często pierwsza dostawała świeżo zakupione zabawki. Damianowi od dawna marzył się „krótki” Eotech. Najlepiej w wersji znaka celowniczego z dodatkową kropką do strzelań na średnim dystansie. Jak już go dostał to od razu porzucił Elcana. W końcu mogliśmy wygodnie używać powiększalnika aby celniej strzelać z Eotecha na dalszym dystansie.
Porównując ze sobą dwa ww. celowniki tak naprawdę ciężko jest stwierdzić, który jest z nich lepszy. Wady i zalety każdego z nich zostały opisane w poprzednim poście.

Z pewnością gabaryty nowego XPS wpłyneły pozytywnie na możliwość wykorzystania powiększalnika. Eotech był z pewnością dużo szybszy w krótkim i średnim dystansie oraz bardziej użyteczny w nocy. Powiększalnik na zdjeciu to jeszcze stary prywatny zakup z poprzedniej zmiany. Do JWK oryginalne powiększalniki Eotech wtedy jeszcze nie dotarły.

Zimy w Afganistanie w prowincji Ghaznie były bardzo srogie. Nigdy wcześniej nie widziałem tyle śniegu ani nie zmarzłem tak bardzo… W celu maskowania naszych sylwetek na śnieżnym tle na operację zakładaliśmy zimowe maskałaty. Dodatkowym obowiązkowym wyposażeniem były rakiety śnieżne. Bez nich pokonanie nawet krótkiego dystansu z tzw. bliskiego lądowania było prawie niemożliwe.

CDN…

 

Cykl autorstwa Target Creators – firmy szkoleniowej stworzonej i prowadzonej przez Weteranów Jednostki Wojskowej Komandosów – Łasucha i Matkę.

Więcej informacji na stronie internetowej i stronie w serwisie Facebook.

Targets Creators Logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *