Odważny Trening z FORMOZĄ

trening Odważni Wygrywają

W sobotę, 27 listopada, na plaży Gdynia Babie Doły Stowarzyszenie KRS FORMOZA oraz Odważni Wygrywają przeprowadzili trening z elementami samoobrony. A wszystko to w ramach akcji promującej badania wśród mężczyzn.

Jak co roku w listopadowy sobotni ranek na plaży w Gdyni pojawili się amatorzy solidnego wycisku od operatorów Jednostki Wojskowej FORMOZA. Żołnierze od samego początku wprowadzili niezwykły wojskowy klimat i w imię męskiego zdrowia, przeprowadzili solidny trening z elementami samoobrony. A najodważniejsi całość zakończyli morsowaniem.

trening Odważni Wygrywają

Odważni Wygrywają

Kampanii Społecznej „Odważni Wygrywają – profilaktyka raka jądra” skierowana jest do młodych mężczyzn, w wieku 17 – 35 lat, czyli do grupy najwyższego ryzyka. W Polsce ok. 25% nowotworów u młodych mężczyzn to właśnie rak jądra (dane: Krajowy Rejestr Nowotworów).

Kampania „Odważni Wygrywają” powstała w odpowiedzi na niski poziom wiedzy w społeczeństwie o tym rodzaju nowotworu. Bezpośrednią inspiracją była historia młodego mężczyzny, który prowadząc zdrowy tryb życia i dbając o siebie, zbyt późno zauważył zmiany na jądrze. Gdy trafił do lekarza, rak był już bardzo zaawansowany…

trening Odważni Wygrywają

Lekarze potwierdzają fakt, że mężczyźni często zbyt późno się do nich zgłaszają. Paradoksalnie, rak jądra jest wyleczalny niemal w 100 %, ale warunkiem jest wczesna diagnoza.

Głównym celem Kampanii  jest podwyższenie świadomości społecznej na temat tego, jak ważne jest comiesięczne samobadanie jąder w celu wykrycia ewentualnych zmian chorobowych.

Źródło i więcej zdjęć – Odważni Wygrywają

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *