Nurkowie z JWK na poszukiwania

Po dwóch tygodniach zakończyły się poszukiwania zaginionego żeglarza na zalewie Pogoria III w Dąbrowie Górniczej. W sobotę ciało 54-letniego mężczyzny odnalazła Grupa Specjalna Płetwonurków RP. W akcji brało udział siedem grup różnych służb, w tym Jednostka Wojskowa Komandosów.

Jak poinformował asp. Bartłomiej Osmólski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej, około 12:55 w sobotę 9 października policja otrzymała informację od świadka zdarzenia, że do wody wpadł żeglarz pływający na jeziorze Pogoria III. Podjęto akcję poszukiwawczą mężczyzny. Ustalono, że jest nim 54-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej, który pływał na trimaranie. Mężczyzna wpadł do wody w okolicach betonowego paleniska, około 150 metrów od brzegu.

Przez 12 dni wielu ludzi było zaangażowanych w poszukiwania. „Policja, PSP Dąbrowa Górnicza z łodziami motorowymi, PSP Bytom z grupą nurkową, straż miejska z dronem, WOPR Dąbrowa Górnicza z łodzią motorową typu hybryda, Jednostka Wojskowa Komandosów z Lublińca z łodzią motorową i grupą nurkową, OSP Dąbrowa Górnicza-Śródmieście, która zabezpieczała działania służb” – wymieniał w rozmowie z Polsat News Michał Symonides, prezes OSP Dąbrowa Górnicza-Śródmieście.

źródło: PolsatNews, silesia24.pl, Grupa Ratownictwa Medycznego OSP Dąbrowa Górnicza – Śródmieście

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *