Nabór do Wojsk Specjalnych dla cywili

kwalifikacje Centrum Szklenia Wojsk Specjalnych - Lubliniec
Na początku grudnia w Dzienniku Urzędowym opublikowano Decyzję Ministra Obrony Narodowej nr 167/MON z dnia 3 grudnia 2020 roku w sprawie naboru kandydatów na żołnierzy zawodowych w korpusie osobowym wojsk specjalnych w 2021 roku.
 
„Ci, którzy chcą zostać komandosami, powinni jak najszybciej zgłosić się do właściwej, według swojego adresu zamieszkania, wojskowej komendy uzupełnień i złożyć wniosek o powołanie do służby. To dopiero początek procedury. Każdy zainteresowany służbą wśród specjalsów musi także udać się do wybranej przez siebie jednostki wojsk specjalnych (pobrać na stronie internetowej danej jednostki odpowiednie wzory wymaganych dokumentów: podanie, ankieta itp.), by złożyć podanie o udział w szkoleniu sprawdzającym, potocznie nazywanym selekcją. To warunek, obowiązek, bowiem tylko cywil, który przejdzie selekcję, może zostać przyjęty na półroczny kurs JATA. Prowadzą go instruktorzy Ośrodka Szkolenia Lądowego w Lublińcu, jednostki podległej Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych”.
 
Więcej informacji znajdziecie w artykule Magdaleny Kowalskiej – Sendek w magazynie Polska Zbrojna. a z samą decyzją możecie się zapoznać tutaj – https://tiny.pl/7s8qk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *