Motyl o wojnie w Ukrainie

Motyl o wojnie w Ukrainie

Gościem Piotra Zychowicza z kanału Historia Realna był Arkadiusz „Motyl” Dembiński. Wojownik z niesamowitą historią. Był operatorem 1PSK/JWK i Oddziału Bojowego Jednostki Specjalnej GROM. Przez ponad 17 lat zdobywał wiedzę i doświadczenie w zakresie procedur i taktyki działań specjalnych. W Oddziale Bojowym GROM odpowiadał za wyszkolenie w zakresie walki wręcz.

Wielokrotnie brał udział w misjach zagranicznych, w tym w Afganistanie i Iraku. Podczas jednej z akcji, w trakcie wykonywania zadania bojowego został poważnie ranny w nogę. Odznaczony przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Krzyżem Kawalerskim Orderu Krzyża Wojskowego.

Jak sam autor wskazuje w opisie filmu wskazuje: „Poprosiłem go aby opowiedział o swojej służbie. „Motyl” przedstawił również swoją ocenę wojny na Ukrainie. Jak biją się ukraińskie jednostki specjalne? Jak chroniony jest prezydent Zełenski? Gdzie są rosyjscy komandosi? Jakie wnioski z wojny na Ukrainie wypływają dla Wojska Polskiego? Czy polska armia jest gotowa odeprzeć agresję?” 

Wyszła z tego ciekawa ponad godzinna rozmowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *