Mixu w Strefie Mroku

Preselekcja u Mixu

Strefa Mroku jeden z ciekawszych podcastów dotyczących mrocznych, niewyjaśnionych spraw kryminalnych. Kilka dni temu właśnie tam pojawiła się ciekawa rozmowa z Mixu – weteranem Jednostki Wojskowej Komandosów. Jeśli chcecie dowiedzieć się jak wyglądały jego początki w Jednostce i na misjach to koniecznie poświęćcie te kilkadziesiąt minut na posłuchanie historii Mixu.

Z rozmowy możecie dowiedzieć się m.in. co czuł gdy ruszał na swoją pierwszą misję w Iraku, czego wciąż się boi oraz jak radził sobie kiedyś ze strachem. Jeśli zastanawiasz się czy żołnierze Wojsk Specjalnych żyją we wzajemnej miłości i wiecznej zgodzie to także znajdziesz tu odpowiedź. Duża dawka ciekawych informacji, których prawdopodobnie nie znajdziecie nigdzie indziej.

Kim jest Mixu?

To były operator Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca. Większą część swojej służby spędził na zespole bojowym, uczestnicząc tym samym w wielu misjach zagranicznych, m. in. w Iraku i Afganistanie. Brał udział w znaczących operacjach specjalnych o najwyższym stopniu ryzyka. Został odznaczony między innymi Krzyżem Zasługi z Mieczami.

Z ‘bojówek’ przeszedł dalej, do pionu szkolenia, gdzie przez kilka ostatnich lat byłem odpowiedzialny za wyszkolenie żołnierzy w wielu dziedzinach. Ponadto, jednym z jego kluczowych zadań był nabór kandydatów do służby w JWK. Wielokrotnie organizował selekcje, prowadził poszczególne etapy naboru, tworzył grę terenową. W rezultacie skutkowało to pozyskiwaniem tych najlepszych spośród całego grona kandydatów.

Jeśli chcecie spotkać Mixu to macie ku temu okazję, ponieważ teraz pomaga się przygotować kandydatom do Wojsk Specjalnych. Więcej na ten temat w artykule „Przygotowanie do selekcji do Wojsk Specjalnych – preselekcja u Mixu„.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *