Międzynarodowe warsztaty K9 w Krakowie

Międzynarodowe warsztaty K9 w Krakowie

Po pięciu dniach zakończyły się w Krakowie ćwiczenia psów przeznaczonych do działań bojowych. Uczestniczyły w nich zespoły policyjne i wojskowe SAS z Australii, SBS z Wielkiej Brytanii, KSK i GSG9 z Niemiec, K-komando z Estonii, Lynx ze Słowacji, Lucko z Chorwacji oraz JWK w Lublińcu, SPKP w Krakowie, SPKP w Białymstoku, SPKP w Gorzowie Wielkopolskim i CPKP „BOA”. Warsztaty K9 zostały zorganizowane przez Jednostkę Wojskową Komandosów z Lublińca i Centralny Pododdział Kontterrorystyczny Policji „BOA”.

– Takie ćwiczenia stwarzają najlepsze możliwości do sprawdzenia chęci psa do prawdziwej pracy – wyjaśnia funkcjonariusz CPKP „BOA”, który prowadził Warsztaty K9 w Krakowie.

Ważnym elementem warsztatów była wymiana doświadczeń. Zaprezentowano m.in. prowadzenie psa światłem lasera pod drzwi, za którymi zabarykadował się przeciwnik. Taki sposób daje bardzo duże możliwości dla zespołu, który może zająć bezpieczne miejsca i skierować psa. On wykorzysta ułamek sekundy, by wedrzeć się za drzwi, pod którymi waruje i zaatakuje przeciwnika.

Więcej na stronie Policja.pl

Tekst: Andrzej Chyliński

Foto: Andrzej Chyliński, Jacek Herok

Film: Artur Orliński, sierż. szt. Kamil Kłeczek, sierż. szt. Krystian Kłeczek

Montaż: Artur Orliński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *