Ludzie Wojsk Specjalnych – Zima

Weteran Jednostki GROM - Zima

ZIMA

Weteran oddziału bojowego JW GROM (w Jednostce od 1998 roku) z wieloletnim doświadczeniem, którego umiejętności zostały pozytywnie zweryfikowane na realnym polu walki podczas wyjazdów zagranicznych.

Aktualnie współtwórca firmy szkoleniowej – STORMS. Doświadczenie wyniesione z firmy sprawiło że tworzy programy, które w szczególności są skierowane do dużego środowiska strzelców, różnego rodzaju. Bierze także udział w szkoleniu służb mundurowych.

Zima to tak zwana stara, twarda szkoła, która bez zbędnego pier…lenia podchodzi do tematu nauczania strzelania, taktyki i samoobrony. Ma być prosto i skutecznie!

„Rozpoznawanie celu”, „Force on Force”, czy „Dobry, Zły, Brzydki” – to tylko kilka z propozycji czerpania z jego bogatej wiedzy i doświadczenia.

Szkolenia prowadzone przez ZIMĘ i STORMS dotyczą radzenia sobie podczas sytuacji niebezpiecznych, których osoba szkolona lub jej bliscy mogą stać się uczestnikami. Przede wszystkim uczą rozpoznania celu, zanim odda się strzał.

Podkreślają przy tym, że codzienne niebezpieczne sytuacje mogące spotkać kursantów, to nie zawody sportowe, gdzie szybkość oddania strzału jest najważniejsza. W sytuacjach z życia codziennego dużo ważniejsze jest rozpoznanie celu, wydanie komendy i działanie adekwatne do sytuacji.

Potwierdzają to opinie uczestników:

Wiele życiowych scenariuszy jak i sytuacji, które mocno zaskakują a rozwiązanie trzeba podjąć w ciągu ułamku sekundy. Pomysłowość prowadzących jest naprawdę nieograniczona

Doskonale uzupełnienie i weryfikacja nabytych „na ostro” umiejętności strzelania bojowego- i to w realnych sytuacjach i w polskim otoczeniu prawnym„.

Na koniec warto dodać, że Zima to „stara gwardia” hołdująca zasadzie „nie afiszowania się ze swoją historią zawodową”. Tak jak w czasie służby w Firmie nikt nie pchał się na pierwsze strony gazet, tak i teraz Zima pozostaje w cieniu. Więcej o nim i jego umiejętnościach można dowiedzieć się na prowadzonych przez niego szkoleniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *